שיחה:חודש אלול

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

נראה לי שהכי מתאים לשמות החודשים זה "חודש אלול", "חודש תשרי" וכו'. כך החודשים יופיעו אחד אחרי השני ולא כל חודש באות אחרת. אם דעתי מתקבלת על המנהלים אז בבקשה לשנות את שם הערך מאלול ל"חודש אלול". --משתמש 137 20:52, 25 יולי 2007 (EDT)

להוסיף לערך[עריכה]

לסגנן ולהוסיף לערך.

ביום כ"ה אלול נוהג כ"ק אדמו"ר שליט"א לומר קדיש. והוא היום שנקבע ליאצייט על אחיו דובער הי"ד שנספה בשואה. ראה שבועון בית משיח גליון 303 בכתבתו של שמואל קראוס. --בהצלחה! חיים נהר (שיחה) 10:55, 22 בנובמבר 2009 (UTC)

טעות בפירוט ימי חבד חודש אלול[עריכה]

כתוב: י"ד באלול תש"ב - מרת חיה מושקא הורנשטיין, בתו של אדמו"ר המהר"ש, הובלה ל'כבשנים' במחנה ההשמדה טרבלינקה. צריך להיות ביתו של הרבי הריי"צ. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת.

תודה על ההערה, אך טעות בידך. ראשית בתו של המהר"ש היא זו שהובלה לכבשנים, כמפורט בערך אודותיה. שנית לריי"ץ ככל הידוע לנו, הייתה רק בת אחת בשם חיה מושקא שהייתה כמובן אשת אדמו"ר שליט"א. --שיעשיחה ח' באלול ה'תשע"ד 15:13, 3 בספטמבר 2014 (UTC)
רק בת אחת?! לי ידוע על שתי בנות (ושלשה חתנים...), אחת מהן - הרבנית שיינא הורנשטיין - אכן נרצחה בטרבלינקה (נדמה לי שביום ב' דראש השנה - ומכאן הבלבול).--יוסי ג - שיחה 00:32, 4 בספטמבר 2014 (UTC)
"בת אחת בשם חיה מושקא"...--שיעשיחה ט' באלול ה'תשע"ד 13:03, 4 בספטמבר 2014 (UTC)
סליחה על שחשדתיך בשאין בך. בכל אופן הנקודה ברורה - האנונימי זר שיש בת של הרבי הריי"צ שנרצחה בטרבלינקה והחליף בינה לבין בת הרבי המהר"ש.--יוסי ג - שיחה 20:38, 5 בספטמבר 2014 (UTC)

מ"מ לצורך עריכה בערך[עריכה]

ציטוט = במשל זה מבואר, הן מהותו של האור האלוקי שמאיר בחודש אלול: דרגתו ואופן התגלותו(מלך ביופיו הוא בהיכל ולא בשדה - אני לדודי כו). והן במקבלי הגילוי - עם ישראל: דרגתם,('כל' ישראל אפי' במדבר - כ"ו ובזה כמה דרגות עצם היציאה לשדה, מקבל, ומראה.) השפעת ההתגלות האלוקית עליהם בעבודתם (בכללות אינו מעורר ורק נתינת כח, יש שמעורר רק את העצם - כ"ו הנ"ל), מצבם בשעת הקבלה,(מתגלה במקומם הם - סה"ש שופטים תשמ"ח) ופעולתם לקבל פני המלך(רק 'קבלת פני מלך' משא"כ בהיכל מלכותו[דרוש מקור]).

ציור מחודש אלול[עריכה]

יש ציור חסידי, כמדומני מקליינמן, איך שני טילים ענקיים בדמות אלול וראש השנה רודפים אחר מתנגד הבורח מהם בכל כוחו. מי יודע היכן הציור? --שָׁלוֹם - חַסִידִִים מְשׂוֹחֲחִים א' באלול ה'תשע"ו, למניינם 20:11, 4 בספטמבר 2016 (UTC)