דוד זאב רוטנברג

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Male no free image yet-he.svg.png

ר' דוד זאב רוטנברג הוא חסיד חב"ד העוסק במחקר, בכתיבה עיתונאית, ובהוצאה לאור של ספרי קומיקס לילדים, העוסקים בסיפורי חסידים.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בט"ז אלול תשכ"ד להוריו צבי ושושנה רוטנברג, מאנ"ש בכפר חב"ד. בילדותו היה סולן במקהלה, ובבחרותו למד בישיבות תומכי תמימים כפר חב"ד ותומכי תמימים מוריסטון.

בהיותו בארצות הברית החל לעסוק בכתיבה עיתונאית. בהתחלה היה כתב בשבועון כפר חב"ד וב'ישראל שלנו', ולאחר מכן המשיך לעסוק בכתיבה עיתונאים כם בעיתונים המיועדים לציבור הרחב, כמו שבועון 'יום השישי'. לאחר שהתפרסם ככתב מוצלח, קיבל טור שבועי בעיתונים הישראלים המקומיים, 'ידיעות אמריקה' ו'מעריב אמריקה'. פעמים רבות כתב תחת שם העט 'ארגמן'.

לאחר נישואיו עם שלומית לבית הרב שמואל פרומר[1], המשיך את עיסוקו בכתיבה ועיתונאות, והוציאו לאור ספרים שונים, חלקם ספרי ילדים, וחלקם ספרי מחקר.

בשנת תשנ"ט היה ממייסדי אתר האינטרנט 'הייד פארק', בשנת תש"ס הקים את האתר חבד און ליין יחד עם פנחס גורליק, ובשנת תשס"ב הקים את 'בחדרי חרדים' וניהל אותו בפועל עד לפרישתו בשנת תשס"ט.

בעבר, שימש כעורך המגזין של שבועון 'שעה טובה', כעורך ראשי של המוסף "קולות" של השבועון 'בקהילה', ויועץ עריכה בשבועון כפר חב"ד.

כיום מנהל את אתר חרדים10.

כיום מתגורר בקריית ספר (מודיעין עלית), ועוסק לפרנסתו כיועץ תוכן לעיתונים ואתרי אינטרנט, וכעורך ספרים.

ספריו[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים

  1. בשנת תשס"ח נישא בשנית לשרה גל.