אינטרנט

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

האינטרנט היא רשת מחשבים עולמית, המחברת רשתות מחשבים רבות ושונות, ומקשרת בין מיליארדי‏ מחשבים בכל העולם. ההיקף, כמות המידע העצומה האגורה בה באמצעות דפי אינטרנט ואתרי אינטרנט, והמסחר הרב שמתרחש הודות לה - הפכו את האינטרנט בסוף שנות ה-90 של המאה ה-20 לגורם רב משמעות ולזירת ההתפתחות הכלכלית והתרבותית.

כמובן שגם המעלות והחסרונות שבקרבה לטוב ולרע, מתווספות ומכפילות על עצמם על ידי האינטרנט, לטוב ולרע, מה שמעלה את חשיבות האינטרנט כאשר משתמשים בו לטובה, אך גורם לו להיות אסון בקנה מידה לא יאומן כשמשתמשים בו לרעה.

השימוש באינטרנט להפצת המעיינות[עריכה]

אתרי האינטרנט הנם אחד האמצעים של חסידי חב"ד להפצת תורת חב"ד לעולם כולו. בנוסף משמשים אתרי חב"ד להפצת מידע ותקשורת בין החסידים לבין עצמם. האתרים מהווים לעיתים צינור מידע ותקשורת מרכזי וחיוני עבור שלוחים המתגוררים במקומות מרוחקים.

בהוראת הרבי, נעזרים חסידי חב"ד בכל האמצעים המתקדמים בכדי להביא את מסר היהדות והחסידות לעולם. עוד בתקופה בה החלו שידורי הרדיו, עודד הרבי מסירת שיעורי תניא ברדיו וכך התייחס לשידור הדלקת נרות החנוכה בלווין מ-770 למוקדים ברחבי העולם בשנת תש"ן.

סיכונים באינטרנט[עריכה]

מצד שני, האינטרנט מהוה בימינו גורם ראשוני לכל הפרצות והבעיות ברוחניות ובגשמיות, וכלשון בית דין רבני חב"ד[1]:

"עם התפתחות הטכנולוגיה והשימוש הנפוץ גם בקרב אנ"ש באמצעי המיחשוב ומכשירי טלפון ניידים חכמים (סמארטפון), המאפשרים גישה לרשת האינטרנט, אנו רואים לדאבונינו במוחש את הסכנות הגדולות שיש בזה. החשיפה לענינים בלתי צנועים גורמת להדרדרות מוסרית ופריקת עול בקרב מבוגרים, בני נוער וילדים. אנו נתקלים במקרים של התמכרויות קשות ופירוק משפחות ר"ל. ידועים דברי אדמו"ר נשיא דורנו על חומרת הצפי' בטלויזיה, והדבר חמור עשרות מונים בנוגע לשימוש ברשת האינטרנט."

לאור זאת קבעו רבני חב"ד בתוקף כי "לאור הנ"ל השימוש באינטרנט צריך להעשות לאחר התייעצות עם רב או משפיע, ורק על ידי סינון."

ראו גם[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים

  1. ראה קישור ב"ראו גם"