מרכז ההפצה ממש

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
(הופנה מהדף תורת הגאולה (ספר))
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הלוגו של מרכז ההפצה ממש
הלוגו הקודם של מרכז ההפצה ממש ('מכון ממ"ש')

מרכז ההפצה ממש הינו ארגון חב"די הפועל בתחום ההוצאה לאור ופירסום חומרים בנושאי גאולה ומשיח. שם הארגון, ממ"ש, הוא ראשי התיבות של המילים "מכון מלכות שבתפארת", על פי דברי הרבי שלימוד עניני גאולה ומשיח קשור לספירת "מלכות שבתפארת".

היסטוריה[עריכה]

הארגון החל את דרכו כמכון מחקר בתורתו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. המכון הוקם בניו יורק בשנת תשס"א (2001), והופעל על ידי הרב יוסף יצחק פרידמן באמצעות קבוצת רבנים צעירים שלמדו בבית מדרשו של הרבי מלך המשיח שליט"א בברוקלין - 770.

במשך השנים הוציא המכון פרסומים וחוברות מתורתו של הרבי, ובעיקר מחידושיו בנושאי גאולה ומשיח. פרסומים אלה התקבלו בהתלהבות על ידי שוחרי תורתו של הרבי ודרבנו את חברי המכון למסד את ההוצאה ואת הפקותיה. בשנת תשס"ג (2003) הוקם הסניף הישראלי של המכון בבני ברק, עם שלוחות נוספות בצפת ובכפר חב"ד. עבודת המחקר התמסדה ועשרות עורכים, מגיהים וצוותות טכניים התחילו לעבוד על הסדרה הפופולארית "דבר מלכות עם פיענוחים" שהפכה לסדרת הדגל של המכון.

בשנת תשס"ז הוציא המכון את הספר ביוגרפיה על הרבי "נביא מקרבך". בשנת תשס"ח הוציא המכון את האלבום משיח תמונות ורגעים בעריכתו של הרב אסף חנוך פרומר. לקראת שנת "הקהל" תשס"ט, עמלו במכון על הוצאתו לאור של הספר "קהל גדול" המרכז בצורה מסודרת את תורתו של הרבי בענייני הקהל. הספר נערך על ידי הרב שמעון וייצהנדלר. לקראת מעמד ברכת החמה שחל באותה שנה, ערך הרב וויצהנדלר ספר דומה בשם החמה וברכתה הכולל את תורתו של הרבי בעניני ברכת החמה.

בשנת תשע"ב החל הארגון להפיק עלונים לקראת חגי ישראל שנקראים בשם 'מועדים' ומביאים בעיבוד עכשווי תכנים משיחותיו של הרבי על מועדי ישראל עם הוראות מעשיות לחיי היום יום.

המכון מוציא מדי שנה מאות אלפי מדבקות משיח, להדבקות ברחבי הארץ.

פרוייקטים[עריכה]

שלט מקמפיין פרסום משיח של ממ"ש, ג' תמוז תשע"ד

בית ספר לתורת הגאולה[עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – בית הספר לתורת הגאולה

מלבד מכון ההוצאה לאור, מקדם הארגון יוזמות נוספות בעניני משיח וגאולה, כשבראשם עומד בית הספר לתורת הגאולה המפגיש קבוצות גדולות מאנ"ש לקורסים מקצועיים בתורת הגאולה, בהם מועברים התכנים בצורה מסודרת מפי טובי המרצים.

מחזור הלימודים הראשון שהתקיים בחודשי הקיץ של שנת תשע"ב נחל הצלחה רבה, ובשנת תשע"ג נפתח מחזור לימודים נוסף לגברים, ומחזור לימודים נפרד לנשים ובנות, המתמקדים בלימוד ייעודי הגאולה מתוך ספרי הנביאים, לעילוי נשמת השליחה בדלהי שבהודו מרת מירה שארף.

ישיבה ליום אחד[עריכה]

פרק זה לוקה בחסר. אנא תרמו לחב"דפדיה והשלימו אותו. יתכן שיש על כך פירוט בדף השיחה.
ישיבה ליום אחד

התוועדויות עונתיות[עריכה]

פרק זה לוקה בחסר. אנא תרמו לחב"דפדיה והשלימו אותו. יתכן שיש על כך פירוט בדף השיחה.

מוניות הגאולה[עריכה]

קמפיין 'מוניות הגאולה' של מרכז ההפצה ממש

החל משנת תשע"ה הארגון החל לפרסם את בשורת הגאולה על מוניות שירות ברחבי הארץ. מדי שנה לקראת ג' תמוז מפרסמים על המוניות תמונה של הרבי עם סלוגן המבשר את בשורת הגאולה וזהות הגואל יחד עם קישור לאתר אגרות קודש. הפרסום מתבצע על כמות מוניות בהתאם למספר שנותיו של הרבי[1].

קמפיין חוצות ענק - בשורת הגאולה[עריכה]

אחד משלטי החוצות עם מסר הרבי ותמונתו הקדושה

בשנת תשפ"ב לרגל יום ההולדת ה-120 של הרבי, הוחלט על פרסום בשורת הגאולה על שלטים ציבוריים.

בתחילה חברי המכון בדקו את עלות הפרוייקט, הנושק למיליון שקלים, חשבו להרים ידיים. בעקבות תשובת הרבי "ובודאי עסקן ציבורי כמוהו לא נצרך לעצה איך יוכל למלאות החסר ממקורות אחרים", ניסו למצוא פתרונות אחרים על מנת שהפרויקט יצא לפועל. באופן ניסי ובמחיר מוזל הצליחו למצוא 120 שלטים ציבוריים גדולים.

על השלטים התנוסס הסלוגן "משיח – עוד מעשה טוב קטן והוא כאן!" יחד עם תמונתו המאירה של הרבי מלך המשיח שליט"א. הפרסום התקיים במרכזי הערים בישראל על שלטי חוצות, 'בילבורדים' ושלטי 'מכוונים'.

צוות המכון[עריכה]

הנהלה:


חברי מערכת:

הוצאה לאור[עריכה]


תבנית גלריה מוסתרת.png
תצלומי הספרים בהוצאת מכון ממ"ש הוצאה לאור

בטאון הפנסאים[עריכה]

סמל הבטאון

לקראת חג הפסח תשע"ו החל המכון בהוצאה לאור של עיתון חודשי בשם 'הפנסאים' המודפס בפורמט צבעוני גדול על דפי כרומו ומשתרע על פני כ-40 עמודים. העיתון כולל בעיקר טורים בעניני השעה ובעניני גאולה ומשיח, והוא נכתב בעיקר על ידי אברכים צעירים.

קישורים חיצוניים[עריכה]

גיליונות בטאון הפנסאים:

הערות שוליים