שמואל גולדפרב

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב גולדפרב, שליח הרבי בקריית חיים מזרחית חיפה

הרב שמואל עזרא גולדפרב (יליד שנת תשמ"א, 1981) הוא שליח הרבי בקריית חיים מזרחית (המשוייכת לרשות המונציפלית של חיפה), רב בית הכנסת המרכזי 'שוחרי תפילה', ומחנך בתלמוד תורה 'צבאות מנחם' בקריית שמואל.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בכ' תמוז תשמ"א ביישוב מעלות שבצפון הארץ להוריו ר' אהרן משה ודינה שרה גולדפרב.

בישיבה קטנה למד בישיבת תומכי תמימים צפת, ובישיבה גדולה נכנס ללמוד בישיבת חסידי חב"ד ליובאוויטש צפת ובשנת תשס"א נסע ללמוד בישיבת תומכי תמימים המרכזית שב-770 במסגרת שנת ה'קבוצה'.

לאחר סיום שהותו אצל הרבי, נסע לשליחות בונציה לישיבתו של הרב נועם ווגנר שפעלה שם במשך מספר שנים ושילבה לימודי סמיכה לרבנות עם פעילות אצל המטיילים הישראליים הרבים הפוקדים את העיר.

נשא את רות בתו של הרב בועז קלי וקבע את מגוריו בקריית שמואל, כאשר עם תחילת שנת הלימודים התמנה כמגיד שיעור בשיעור א' ומשפיע בסדר חסידות בוקר בישיבת תומכי תמימים המקומית.

שליח הרבי בקריית חיים[עריכה]

התוועדות חסידית בחצר בית חב"ד עם הרב אסף פרומר

בשנת תשס"ח החל לפעול כשליח הרבי בקריית חיים מזרחית, כשעיקר פעילותו מתמקדת במסירת שיעורי תורה. עם כניסתו לפעילות בצורה רצינית וממוסדת, עזב את תפקידו בישיבה[1] והחל לשמש כמחנך[2] בתלמוד תורה צבאות מנחם המקומי.

כיום, מלבד שיעורים והתוועדויות המתקיימים בחצר ביתו באופן סדיר, פותח הרב גולדפרב מידי ליל שבת לקראת חצות שולחן שבת ברחוב המרכזי של השכונה, ומזמין את הצעירים היוצאים לבלות לעשות קידוש, לשמוע פנינים וסיפורים מהרבי, ולברך על התקרובת.

עם יציאתו לגמלאות של רבה האשכנזי של קריית חיים הרב יעקב קליין, מונה הרב גולדפרב בה' אדר תשע"ה כממלא מקומו בתפקיד רב בית הכנסת המרכזי בקריית חיים. המעמד התקיים בהשתתפות רבנים ואישי ציבור, ובמקום נערכה גם הדפסת התניא בפעם הראשונה בקריית חיים מזרחית[3].

הערות שוליים