עידו וובר

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב וובר
עובר לפני הרבי במעמד חלוקת דולרים שהתקיימה לאחר הנחת אבן הפינה להרחבת 770, לצידו של מורו ורבו הרב משה וובר

הרב עידו יצחק (ארליך) וובר (יליד שנת תשכ"ג), הוא רב חב"די, יועץ אישי, מרצה בתחומי היהדות. הוא מכהן גם כרב ומשפיע בקהילת חב"ד בירושלים בביהכנ"ס 'אהל יצחק'.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בכ"ה ניסן תשכ"ג בירושלים למשפחה דתית, להוריו ומשה ותלמה ארליך. סבו ד"ר ישראל בן זאב היה היסטוריון מפורסם, ואביו היה יועץ תקשורת מקורב למנחם בגין, ומעורכי בטאון תנועת ה'חרות'.

בשנת תשל"ו עבר עם הוריו לבוסטון, שם ניהל אביו את השלוחה המקומית של חברת אל על.

בשנת תש"מ חזר לארץ והתגייס לצה"ל ושירת בחיל ההנדסה הקרבית, ובהמשך השתתף במלחמת לבנון הראשונה.

בשנת תשמ"ג החל להתקרב לחסידות חב"ד באמצעות הרב משה וובר שנהפך לרבו המובהק והיה משמשו רבות, לאחר פטירתו של הרב משה וובר, הוסיף ר' עידו לשם משפחתו המקורי "ארליך" את השם וובר ע"ש רבו שהיה חשוך ילדים.

בשנת תשמ"ו התחתן עם רעייתו מרת רבקה דליה.

לאחר החתונה החל בלימודי סמיכה לרבנות, ובשנת תש"ס מונה לרב בית הכנסת המרכזי בשכונת מוסררה, ובמקביל שימש כראש ישיבת 'שובה ישראל' לחוזרים בתשובה.

הרב וובר נודע כמרצה וכותב מפורסם. רוב עיסוקו הוא הפצת דיברותיו של הרבי. מידי יום הרב וובר מוסר שיעורים והרצאות בכל חלקי הארץ, ובנוסף שיעורים קצרים בערוצי המדיה המופצים בארץ ובחו"ל בשפות: עברית, אנגלית, ואידיש.

כמו כן הוא מוציא לאור את העלון הפופולרי "שמעו ותחי נפשכם" משנת תשנ"ב. בעלון זה מופיעים מדי שבוע דברי תורה משיחותיו של הרבי ומתורתו של הרב משה וובר, וכן מעשיות חסידיים. העלון נוסד כבר בחייו של הרב וובר, ולאחר פטירתו של הרב וובר נוספה בו תמונתו.

הרב וובר הוא דובר רהוט, המסביר סוגיות סבוכות באופן בהיר ביותר הן בכתיבה והן בדיבור. הרב וובר ממשיך את פעולותיו של רבו הרב וובר באופנים שונים, בין השאר מופיע לעיתים במדיה הכללית. ביניהם מבאר ומסביר את מלחמתו של הרב משה וובר בעלייה להר הבית, במטרה לבלום את התופעה, שבה ראה חילול הקודש. בהתבסס על פסקי הלכה הרואים בעליה להר הבית בזמן הזה איסור כרת. בהמשך לפעולותיו של רבו הרב משה וובר שאף הציב שלט המזהיר על איסור העלייה להר, ושומרים שיפקחו על כך. מסביר הרב עידו ארליך - וובר באופן בהיר את עמדת היהדות החרדית כנגד העלייה להר הבית, מול הרפורמים ואנשי הימין הקיצוני.

כמו כן הוא מוסר שיעורים ברדיו, ושיעורים אודות פרשת השבוע והדף היומי. הרב וובר כותב סיפור שבועי לשבת בעיתון כפר חב"ד.

משפחתו[עריכה]

לרב ובר ורעייתו 12 ילדיהם, בהם: