יוסף צבי סגל

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
פרק זה לוקה בחסר. אנא תרמו לחב"דפדיה והשלימו אותו. יתכן שיש על כך פירוט בדף השיחה.
הרב יוסף צבי הלוי סגל
ראשון משמאל, לצד ר' שייע יוזביץ' ור' שלמה אהרן הניג

הרב יוסף צבי הלוי סגל (יליד שנת ת"ש) הוא ראש כולל צמח צדק שבירושלים העתיקה, חבר בהנהלת ישיבת ישיבה גדולה תורת אמת, וחבר וועדת השופטים לפרס ירושלים לספרות תורנית, שעל ידי האגף לספרות תורנית של עיריית ירושלים[1].

תולדות חיים[עריכה]

נולד לאביו הרב שלמה יהודה סגל בז' חשוון ת"ש כדור שישי לאדמו"ר הזקן.

בצעירותו למד בישיבת תורת אמת בירושלים, ועוד בעודו בחור נסע לרבי עם הצ'רטר החסידי הראשון שנסע לרבי בשנת תשכ"א. עמד בקשר אישי קרוב עם אדמו"ר בית גור, וקודם נסיעתו נכנס לאדמו"ר ה'בית ישראל' מגור, שביקש ממנו למסור לרבי דרישת שלום אישית.

לאחר נישואיו עם מרת מטילדה, בתו של הרב אהרן ברנשטיין ראש ישיבת חיי עולם, התיישב בירושלים בשכונת 'גאולה' ועם הקמת הכולל בבית הכנסת 'צמח צדק' בעיר העתיקה בירושלים, מונה לעמוד בראש הכולל תחת הנהלת מוסדות 'תורת אמת' בעיר.

לרב סגל מאות תלמידים ומדי יום הוא מוסר שיעורים בחסידות, שמועברים בשידור חי באתר חסידות. נט שבראשותו.

משפחתו[עריכה]

לקריאה נוספת[עריכה]

  • שלום מגידמן, מחולל הסערה, על מסירת שיעורי תניא בישיבות והעילויים של עולם הישיבות הליטאיות שהתקרבו על ידו, שבועון כפר חב"ד גליון 1886 עמוד 26
* וראה עוד שם ער"ה תשנ"ו גליון מס' 684 עם שינויים והוספות ורשימת הבחורים (יש בזה מה שאין בזה   ובמקום סתירה מסתבר כלשון אחרון )


  • לגבי תוכנה הפלאי של הפגישה עם הבית ישראל ראה בקישורים חיצוניים ; יכולתם לחסוך את זה לגמרי נדפס בספר ראש בני ישראל להרה"ח נפתלי צבי גוטליב עמ' 215 והלאה

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים

  1. המודיע, מוסף יום רביעי י"א בתמוז תש"ע עמ' 17.