גן ישראל חדרה

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
לוגו מחנה הקיץ

גן ישראל חדרה הוא מחנה קיץ הנערך לחיילי צבאות השם מהעיר חדרה והסביבה למשך כשבועיים במהלך זמן הקיץ. הדיי קעמפ פועל תחת בית חב"ד בחדרה בניהולם של הרב קלונימוס קופצ'יק, הרב יוחנן בוטמן והרב יוסי וקסלשטיין. הדיי קעמפ מתקיים בתלמוד תורה חב"ד בשיתוף פעולה של המנהל הרב מנחם מענדל סטזגובסקי.

פעילות הקעמפ ממשיכה כל השנה ודואגת להמשך הקשר עם החיילים, המדריכים מתודרכים להתקשר לחיילים לפני יום הולדתם או אפילו לשיחת רעים.

היסטוריה[עריכה]

גן ישראל חדרה תשע"ח - תמונה קבוצתית

דיי קעמפ חדרה הוקם בקיץ של שנת תשע"ז בצורה מצומצמת ובמתכונת של קייטנה.

בשנת תשע"ח פתח הדיי קעמפ את שעריו בתנופה מחודשת תחת הנהלה חדשה של התמימים יהונתן פישר ומנחם מענדל בוטמן. בשנה זו הכפיל הקעמפ את כמות החיילים מהשנה שקדמה לה ונכחו בו כ-60 חיילים. הוא התייחד ברמתו הרוחנית שכללה מערכת שלמה שהכינה חוברת לימודית חינוכית ופעילויות שנערכו סביב הנושא המרכזי של הקעמפ "אהבת ישראל ואהבת השם" וגם בחלק הגשמי שכלל יציאות לטיולים מאתגרים מחוץ לעיר.

גן ישראל חדרה תשע"ט - תמונה קבוצתית

בשנת תשע"ט עמד בראש הנושא 'להכריע את הכף'[1], אשר מיוסד על דברי הרמב"ם שמצב העולם משול לכף מאזניים שקולה, וביכולת של כל יהודי על ידי מעשה אחד קטן להכריע את העולם כולו לכף זכות, ולגרום להבאת הגאולה. מחנה הקיץ יצא למספר מוגדל של טיולים באיכות גבוהה מאוד. במהלך הנסיעות ובמשך ימי המחנה שיננו הילדים משניות ותניא בעל-פה, עליהם קיבלו 'דינרים' ודרגות הצטיינות, כשבאירוע הסיום חולקו תעודות ופרסים למצטיינים. כמות החיילים בשנה זו הגיעה לכמות של כ-95 חיילים.

בשנת תש"פ, על אף המגבלות של מגפת הקורונה הקעמפ נפתח בפעם השלישית תחת הנהלת התמימים מענדי סוליש ומענדי בוטמן והיה אחד הקעמפים היחידים בארץ שעשו זאת במתכונת פיזית תוך שמירה על כללי משרד הבריאות ולא וירטואלית. בקעמפ השתתפו כ-35 חיילים מכיתות א'-ד'. חוברת הלימודים עסקה בתפקידם של חיילי צבאות השם שהוא להפוך את העולם ולהביא את הגאולה. במהלך הקעמפ התקיימה 'מלחמת התקשרות' בה חולק הקעמפ לשתיים 'לקשר' ו'להתקשר'.

בשנת תשפ"א הקעמפ נפתח בפעם הרביעית ברציפות תחת הנהלת התמימים מענדי סוליש וחיים שוורץ. ביום הראשון חולק לחיילים חוברת לימודים שכתבו וערכו קציני הלימודים על הנושא הקעמפ 'א לעבדיקער ישראל' - 'יהודי חי'. במהלך הקעמפ החיילים נהנו מאוד בשלל התוכניות והפעילויות שהכינו המרכזים. במיוחד נהנו החיילים השנה מהטיולים המיוחדים שהיו ברמה גבוהה ביותר. יחד עם שאר הקעמפים, גם חיילי קעמפ חדרה נהנו מאוד בפארק המים שפיים, שם קפצו השופטים לבריכה והכריזו על הפלוגה המנצחת של המלחמת התקשרות. ביום האחרון של הקעמפ נהנו החיילים מהצגת צוות מושקעת ביותר, קבלו פרסים ותעודות הצטיינות ונפרדו בעצב מהמפקדים תוך כדי שירת המנון 'גוד ביי גן ישראל'.

פעולות נוספות[עריכה]

  • בתקופת בין הזמנים של חודש ניסן תשע"ט התקיימה במסגרת גן ישראל 'קעמפסח' שנערך אף הוא בשטח התלמוד תורה למשך כשבוע ימים שלפני חג הפסח יחד עם המדריכים. ה'קעמפסח' היה ללא יציאות מהשטח.
  • בחודש שבט של שנת תש"פ נערכה שבת קעמפ במתחם התלמוד תורה שמנתה כ-80 חיילי צבאות ה'. במהלך השבת למדו החיילים יחד עם מפקדיהם מתוך חוברת הלימוד שהוכנה עבור השבת. בצאת השבת נערך באנקעט במהלכו צפו הילדים בהפקת מולטימדיה[2].
  • בתקופת בין הזמנים של חודש ניסן תשפ"א התקיימה שוב במסגרת גן ישראל 'קעמפסח' שנערך למשך שבוע והיה ה'קעמפסח' היחיד בארץ! הקעמפ נערך שישה ימים (שבוע לפני פסח ועוד יום נוסף ב'אסרו חג') ובו השתתפו כ-70 חיילים[3].
  • בנר רביעי של חנוכה תשפ"ב התקיימה מסיבת חנוכה מפוארת בעיר חדרה. כוכב הזמר נתנאל ישראל ואמן הקלידים יוסף יצחק זולדן הקפיצו את הקהל עם מחרוזת שירי חנוכה. הרב קלונימוס קופצ'יק כובד באמירת הפרק של הרבי. השחקן מיכאל וייגל הצחיק את כל הקהל. שרון הקוסם ריתק את הקהל במופע קסמים ולהטוטים מרהיב [4].
  • בחודש טבת תשפ"ב למעלה מ-130 חיילים ואנשי צוות התקבצו יחד לשבת קעמפ מיוחדת שהתקיימה במתחם תלמוד תורה 'בני מנחם' חב"ד חדרה[5].

הוצאה לאור[עריכה]

מעת לעת יוצא עלון מרתק הנושא את השם "גם אני חייל" ובו תוכן עשיר וזיכרונות מהוויי הקעמפ.

בשנת תש"פ עד לתחילת מגפת הקורונה מפקדת הקעמפ הוציאה לאור מעת לעת עלון לחיילים בשם להכריע את הכף על שם נושא הקעמפ. העלון נוסף יצא במאמצים רבים למרות המגיפה בחודש ניסן תש"פ, היה זה עלון מוגדל שצורף להגדה של פסח מהודרת עבור ליל הסדר[6]. בחודש תמוז של שנת תשפ"א מערכת גן ישראל חדרה הוציא שוב עלון מיוחד על חודש תמוז והכנה לקעמפ. העלון הגדוש בסיפורים חסידים ועוד שלל מדורים אשר חולק לכל ילדי ת"ת חב"ד בעיר.

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים