בנימין קלוגר

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב קלוגר

בנימין קלוגר (יליד תשל"ב) הינו חסיד חב"ד גר צדק, פעיל יד לאחים.

תולדות חיים[עריכה | עריכת קוד מקור]

נולד כבנג'מין לאסאג' בשנת תשל"ב למשפחה נוצרית בעיר טרואה שבצרפת, בגיל 13 החל ללמוד כמורה בכנסייה המשתייכת לזרם הקתולי בנצרות, אך מהר מאוד עזב את הכנסייה הקתולית לטובת כנסייה מהזרם הפרוטסטנטי, שם למד שיש להפיץ את הנצרות לנוצרים ושאינם, והחל לעסוק במסיון.

בהמשך הורה לו מורהו לעסוק במיסיון בקרב יהודים, תוך שקרים וסילופים של התנ"ך ואף של כתבי הנצרות, אך הוא שלל את הרעיון לקרב אנשים לנצרות על ידי שקר. בהמשך החל לחקור את ההתאמה בין כתבי הנצרות לתנ"ך, וגילה שכל כתבי הנצרות מבוססים על זיוף. הוא החל להתווכח עם הכמרים, שלא ידעו להשיב על שאלותיו, מה שגרם לו להפסיק להאמין בנצרות.

הוא המשיך ללמוד בכנסייה כדי לקבל משכורת, בסיום הלימודים (כמה ימים לפני קבלת תעודת כומר) הודיע לכמרים שהוא פורש מהנצרות, מה שגרם להם להחרים אותו, הוא החל להתעניין באיסלאם, אך לאחר ששמע במסגד שאליו הלך הרצאות נגד היהודים החליט לעזוב, הוא החל ללמוד תנ"ך ללא המפרשים הנוצריים, מה שגרם לו להתעניין ביהדות, הוא פנה לרב אליהו דהאן, חסיד חב"ד, רבה של העיר ליל שבצפון צרפת, שיתרץ את שאלותיו בתנ"ך, בנג'מין התלהב מחכמת התורה שבכתב, מה שגרם לו ללמוד את התורה שבעל פה, עד שהחליט להתגייר.

הוא עלה לירושלים והחל ללמוד בישיבת 'אור גבריאל' ליוצאי צרפת, הוא הלך לכותל המערבי, שם פגש את רב הכותל הרב מאיר יהודה גץ, שגיירו, הוא שינה את שמו ל'בנימין קלוגר'. לאחר שפגש בכותל מיסיונר ושכנע אותו לעזוב את הכת הנוצרית בה היה חבר, הציע את עצמו ליד לאחים, שצירפו אותו לפעילותם נגד המיסיון.

כיום הוא חסיד חב"ד המתגורר בביתר עילית. מוזמן להתוועדויות וכינוסים רבים, בהם הוא מספר את סיפור חייו ומעורר את השומעים בעניינים שונים.

מספר פעמים במהלך עבודתו כפעיל יד לאחים קיבל איומים ברצח[1] ואף נעצר על ידי המשטרה עקב פעולותיו[2].

קישורים חיצוניים[עריכה | עריכת קוד מקור]

הערות שוליים