בועז לרנר

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב בועז לרנר

הרב בועז לרנר (תשי"ב - ט"ו אייר תשע"ה), היה חסיד חב"ד שליח הרבי, מייסד שכונת נחלת מנחם שבקריית מלאכי, מומחה למקוואות, טייס בחיל האוויר לשעבר ועסקן ציבורי בקהילת חב"ד בקריית מלאכי.

תולדות חיים[עריכה | עריכת קוד מקור]

הרב לרנר בבדיקת מקווה בקריית אונו
מצבת הרב לרנר

נולד ברמת גן בג' כסלו תשי"ב להוריו יהודית ועזרא לרנר.

בשנות שירותו בצה"ל התנדב בחיל האוויר, הוכשר כטייס במגמת קרב ושירת בזמן מלחמת יום הכיפורים תחת פיקודו של תא"ל במילואים יפתח ספקטור.

לאחר שירותו הצבאי נחשף לתורת החסידות, החליט לחזור בתשובה והחל להשתתף בשיעורי חסידות באופן קבוע, עד שהפך לחסיד.

פעילות ציבורית[עריכה | עריכת קוד מקור]

הרב בעז על רקע שכונת נחלת מנחם בבנייתה

הרב לרנר היה ידוע כמומחה בעל שם עולמי למקוואות, בעיקר בשיטת חב"ד, ונסע תדיר למקומות נידחים בעולם, לסייע בבניית ופיקוח מקוואות. בסך הכול בנה והכשיר לרנר מאות מקוואות במקומות שונים בעולם, ושימש כבא כוחם של רבני חב"ד בארץ.

הרב לרנר השתתף בעסקנות ציבורית לטובת הקהילה בנחלת הר חב"ד, ובין הפעולות בנה את המקווה נשים בנחלת הר חב"ד, ייסד את שכונת חב"ד נחלת מנחם (נחלת מנחם א' ונחלת מנחם ב') בקריית מלאכי, בנה את בית כנסת חב"ד "תפארת אליעזר" בשכונה ומקווה לגברים המפואר ביותר באזור.

בבית הכנסת שבנה היה הרב לרנר הרוח החיה ומראשי המדברים בהתוועדויות הרבות שמתקיימות בו. את בית הכנסת עיצב כמו הזאל הגדול ב-770, כך שארון הקודש עמוד החזן ובימת הקריאה תואמים להפליא לאלו שב-770. בבית הכנסת ובביתו של הרב לרנר התרכזה פעילות התמימים מארגון ופרצת קוממיות הפועלים בכל יישובי הדרום בחגי ישראל במבצעי הרבי ובפרסום בשורת הגאולה. כמו כן, במשך שנים בית הכנסת היה ה'חפ"ק' של קעמפ אורו של משיח בימי ההכנה לקעמפ.

קודם שבנה את בית הכנסת "תפארת אליעזר" וגם לאחר מכן, היה פעיל בבית משיח קרית מלאכי יחד עם הרב שלום פש. מידי שנה היו בונים יחד מוצג ייחודי בנושא גאולה ומשיח לתהלוכת ל"ג בעומר הגדולה בנחלת הר חב"ד.

הרב לרנר המציא מספר פטנטים המסייעים למבצעים השונים, כמו 'ערכת מגן' הכוללת חת"ת קטן וקופת צדקה לרכבים שהורכבו באלפי אוטובוסים של תחבורה ציבורית. וכן 'ערכת שמירה והצלה' ערכה לחיילים הכוללת חת"ת קטן וקופת צדקה, הערכה חולקה בעשרות אלפי עותקים לחיילי צה"ל.

כן המציא מספר פטנטים בתחום המקוואות, במהלך עיסוקו בהלכות אלו ובבדיקת מקוואות ברחבי העולם.

הרב לרנר עמד בראש ארגון "עזרת חיה מושקא".

בט"ו אייר תשע"ה, נסע לחנוכת מקווה חב"ד בקלארק שבפיליפינים ולאחריו נסע למנילה, ושם נפטר בפתאומיות במהלך התוועדות מדום לב והוא בן 64 שנים.

משפחתו[עריכה | עריכת קוד מקור]

חיבורו[עריכה | עריכת קוד מקור]

בשנת תשע"ד הוציא לאור קונטרס "מקווה על גבי האוצר", בעניין מקווה בור על גבי בור כשיטת חב"ד לפי תקנת הרבי הרש"ב. בקונטרס סקירה על השתלשלות הדברים שהביאו לתקנת הרבי הרש"ב, וביאורים של הרבי לאורך השנים על תקנה זו. גם ניתנים הוראות למעשה בפועל באופן הכשרת מי העיר במקוה על גבי האוצר כפי הוראות הרבי הרש"ב והרבי מלך המשיח.

קונטרס זה היה אמור להוות תדפיס, מתוך ספר שהיה אמור לצאת. אך עקב פטירתו נעצרה יוזמה זו.

קישורים חיצוניים[עריכה | עריכת קוד מקור]

הערות שוליים

  1. מפעיל בעיר ביתר דוכני כתיבה לרבי שליט"א מלך המשיח באמצעות האגרות קודש מידי יום שישי במרכזי הקניות. בנו, הת' מוישי לרנר. - הדיווח באתר חב"ד .