שמואל אליהו פוגלמן

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

הרב שמואל אליהו פוגלמן (מאויית גם: פאגלמאן ופייגילמאן. (יליד שנת תר"צ - י"ט אלול תשע"ח) היה מקבוצת השלוחים לארץ הקודש תשט"ז שנשלחו לעודד את רוחם של המתיישבים החב"דיים בארץ הקודש לאחר מאורע הרציחה המזעזע בבית הספר למלאכה בכפר חב"ד. לאחר נישואיו כיהן במשך עשרות שנים כמנהל קרית קעמפ גן ישראל בדיטרויט.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בשנת תר"צ לאביו הרב חיים אלחנן פוגלמן, ונקרא על שם סבו מצד אביו ר' רפאל שמואל אליהו פוגלמן, שכיהן כגבאי כולל חב"ד. אביו ר' חיים אלחנן היה מבוגרי תומכי תמימים ליובאוויטש, ובעקבות רדיפות הצבא שרצו לגייסו, יעץ לו אדמו"ר הרש"ב לברוח לארצות הברית. כאשר נולד בנו, היה זה בעת ביקורו של אדמו"ר הריי"צ בארה"ב בשנת תר"צ, והוא כיבד בסנדקאות את אדמו"ר הריי"צ.

זכה להימנות בין עשרת השלוחים ילידי ארה"ב שהרבי שלח לעודד את רוחם של המתיישבים החב"דיים בארץ הקודש לאחר מאורע הרציחה המזעזע בבית הספר למלאכה בכפר חב"ד.

לאחר נישואיו עם רעייתו שיינא דרייזא (שיינדל) למשפחת ר' שלמה שימאנאוויטש תלמיד תומכי תמימים בליובאוויטש אחיו של הרהח הרהח ר' משה אקסלרוד (ונכדת ר' אהרן תומרקין) כיהן במשך שנים רבות כמנהל קרית קעמפ גן ישראל בדיטרויט.

נפטר בגיל 88 ביום חמישי י"ט אלול תשע"ח.

משפחתו[עריכה]

הערות שוליים