כשרות OK

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
סמל האירגון
ועידה של משגיחי הארגון בשנת תשע"א

ארגון הכשרות ok הוא אחד מארגוני הכשרות הגדולים והמוכרים בעולם, הפועל משכונת קראון הייטס בברוקלין.

אודות הארגון[עריכה]

הרב דן יואל ליווי

בשני העשורים האחרונים, הביקוש למוצרי מזון כשרים בארצות הברית ובעולם השפיע על ענף המזון באופן משמעותי. בשנת 1935 הוקם ארגון הכשרות ok, והוא נחשב כיום לאחד מהסמנים הפופלארים ביותר בעולם הכשרות. מחקרים אישרו קשר ישיר בהצלחת גידול במכירות של מוצרים שקיבלו את חותמת הכשרות של הארגון.

כיום הארגון מתנהל תחת הנהגתו של הרב דן יואל ליווי, בנו של הרב דובער ליווי. כיום, הארגון מספק כשרות לענקי מזון ומוצרים כגון IFF, קראפט, ConAgra וטרופיקנה. הארגון פועל בשש יבשות ונתמך על ידי יותר מ-350 מומחי הכשרות המובילים בעולם, והוא מעניק תעודת כשרות ליותר מ-400,000 מוצרים, המיוצרים על ידי למעלה מ-2,200 חברות מובילות בעולם.

הארגון הוכר כמוביל בטכנולוגיית הכשרות, מערכות מיחשוב מתקדמות מנצחות על מערכת הכשרות העולמית, תוך הקפדה על כל ההידורים ההלכתיים. עם זאת יש לציין שכאשר מדובר במוצרים חלביים כאשר לא מצויין "חלב ישראל" יש להתייחס לזה כחלב נכרי.

מידי חודש, מפיק הארגון עלון צבעוני מרהיב, הנותן מידע אודות החידושים החלים בארגון, ומידע כשרותי בנושאים שונים.

תולדות הארגון[עריכה]

נוסד בשנת תרצ"ה (1935), ונרכש בשנת תשכ"ז על ידי הרב בערל ליווי. ככל שהביקוש למוצרים כשרים המשיך בצמיחה המהירה שלו, יותר ויותר חברות מזון פנו לקבלת תעודת הכשרות של הארגון. היום, הארגון הוא בין סמלי הכשרות המכובדים ביותר בעולם, המתבסס על מוניטין ויושר חסרי פשרות.

בעקבות פטירתו הפתאומית של הרב ליווי בשנת תשמ"ז (1987), קיבל את הנהלת הארגון בנו הרב דן יואל ליווי.

משרדי הארגון OK ממוקמים בשכונת קראון הייטס ברחוב טרוי (בין קארול לקראון).

תרומה קהילתית[עריכה]

לצד פעילותו בתחום הכשרות, עוסק הארגון בנתינת חסות לפרוייקטים יהודיים בעלי חשיבות עליונה, ביניהם מערכת ההוצאה לאור חסידות מבוארת המנגישה את תורתו של אדמו"ר הזקן לציבור הכללי, ומעניקה לאנשים חסרי ידע מקדים להעמיק בתורתו ובהגותו.