שיחה:ראובן מטוסוב

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לא מוזכר שבהגיעו לצרפת התחיל לעבוד בלשכה , שזה עיקר שליחותו . נחום פינסון שנשלח לבית רבקה , מדובר על הסמינר בית רבקה באייער שסמוך לברינוא , וכשלוחצים על הערך בית רבקה מגיעים לערך בית רבקה בקראון הייטס . לא יודע אם זה שייך לערך אבל יום הולדתו לא נודע לו עד שהיה ביחידות הראשונה שלו עם הרבי בי"ז טבת שעד אז חשב שזה יום הולדתו , הרבי אמר" כיון שאתה כותב שיום הולדתך היא היום י"ז טבת, אז תשתדל להגיד שמו"ת וכו' לא זוכר את ההמשך וזה לא מדויק , כיון שהרבי לא נהג כך להגיד , ר' ראובן התקשר לאביו לברר אם אין כאן טעות , ואכן התברר שיום הולדתו בי"ט ולא בי"ז. נכתב ע"י יוסף770 ששכח לחתום את שמו.

בנוגע לשליחות ללישכה הרבי אמר שלדעתו צריך לשלוח את פינסון לבית רבקה כי הוא יודע טוב את השפה‬‬ ואת מטוסוב ללשכה כי הוא בעל מרץ וחיות.נכתב ע"י Eli77028 ששכח לחתום את שמו.

אמתין לתגובתו של חיים, שערך את הערך. בנתיים, אעיר רק הערה קטנה: תמיד כדאי ומומלץ מאוד להביא מקורות כל פרט אפשרי, עדיף כזה הנגיש באינטרנט, ובכך תהפך עריכת הערך לקלה יותר, כאשר כל פרט יהיה מובן לעורך מה הכוונה המדוייקת וכו', מלבד החשיבות האנציקלופדית למקורות. --בברכה, שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ח בניסן ה'תשע"א, למניינם 15:51, 2 במאי 2011 (UTC)
הוספתי המידע וערכתי. לגבי הסיפור על יום ההולדת, אם תוכל לכתוב באיזה שנה זה היה, יהיה אפשר להכניס זאת לערך. כמו כן, כדברי שלום, מקורות מעולם לא הזיקו. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), כ"ח בניסן ה'תשע"א 20:47, 2 במאי 2011 (UTC)

תיקון כמה דברים , חבר שכתב לי[עריכה]

אכן צריך להוסיף את המילה "וחיות"The rebbe used the expression “eer iz a ball meretz vchayus” when saing he should go to the lishkah

Moved to Paris from Creteil with the Rebbes instructions

כנראה היתה טעות בכתיבתי , נסגר לפי מיטב ידיעתי בתשנ"ט Beis Moshiach closed MUCH before 5769


And that he gave out matzeh from rebbe yearly.גם נכון לגבי היחידות , שנת ה'תשל"ד למה המילה בית משיח בכתבה מובילה לערך "שבועון בית משיח"? , מדובר על בית כנסת ובית מדרש שהיו בו שיעורים בנושאי משיח וגאולה מלפני כמה שנים התחיל למסור שיעור שבועי קבוע בעניני גאולה ומשיח בפריז לעשרות אנ"ש ומקורבים מוזמן לעיתים קרובות לשאת הרצאות ברחבי העולם ובעיקר בארה"ק , הרצאות לנשים , וכן התוועדויות ארציות ועירוניות. נכתב ע"י יוסף770 ששכח לחתום את שמו.

נודה לכם אם תוכלו לכתוב את הערך בית משיח אודות ה"בית משיח" במובן האמיתי, לא העיתון. בברכה, שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ט בניסן ה'תשע"א, למניינם 03:43, 3 במאי 2011 (UTC)

לגבי מקורות[עריכה]

על התוועדויות ניתן למצוא בחדשות חב"ד אינפו מלא לדוגמא http://www.old2.ih.chabad.info/index.php?url=article_he&id=25444 , לגבי שאר הדברים מאוד קשה ובכל זאת אשתדל. נכתב ע"י יוסף770 ששכח לחתום את שמו.

כדאי שתוסיף הערות שוליים בעצמך לערך, זה מאוד קל: {{הערה|כאן יופיע תוכן ההערה}}. בסוף הערך יש להציב תבנית {{הערות שוליים}}.
בנוגע למקור שלך, תודה, אך דומני כי לא מופיע שם מידע אנציקלופדי, מלבד זה שהיה אורח הכבוד באיזה אירוע. --בברכה, שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ט בניסן ה'תשע"א, למניינם 03:46, 3 במאי 2011 (UTC)
עדכנתי את השינויים. לגבי הסיפור עם היחידות לא ברור חשב בהתחלה על יום הולדתו ומה חידש הרבי. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), כ"ט בניסן ה'תשע"א 08:13, 3 במאי 2011 (UTC)

הסיפור עם היחידות[עריכה]

אני באמצע לברר , תגיד לי דוגמא בבקשה של משהוא בתור מקור , למשל לאיזה דבר בדיוק כדאי לשים מקור , אם אדע על מה אראה אם זה אפשרי למצוא מקור ,לא כל כך הבנתי איך עושים הערות שוליים אבל אני אנסה