שיחה:הסכם השלום עם מצרים

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

בקשר לדוד צוריאל לא חושב שכדאי להתעלם מזה, כמו"כ בצטטך שיחות של הרבי אנא קשר את הציטוט למקורו, בכבוד והערכה.--הנחה - שיחה 09:04, 5 בדצמבר 2016 (UTC)

א. יישר כח הנחה, לא ראיתי את זה קודם. ב. לא הבנתי איך בדיוק אני אמור לקשר לשיחה. ג. אגב, העברתי כבר את הערך למרחב הערכים יעקב בן שמואל - שיחה 14:45, 5 בדצמבר 2016 (UTC)
כוונתי פשוטה היות וערכת לאחרונה ערכים שבתוכנם דיבר הרבי שיחות ארוכות, ראוי היה שבערכים אלו יופיע בפרטיות דיבוריו של הרבי בעניין תוך התייחסות לכל הפרטים וכו' ולמה שכבר עשית ראוי היה לציין למקומם בשיחות, ולקשר לתורת מנחם-התוועדויות המופיע באתר היברובוקס (בכוונה אני לא כותב אצר770 למרות שלעיין בו קל יותר קישור אליו מסורבל יותר ומוגבל רק לדף אחד וכו').--הנחה - שיחה 15:41, 5 בדצמבר 2016 (UTC)

הוספת פרטים[עריכה]

שיניתי כמה פרטים. רשמתי שהמשא ומתן היה עם מדינת ישראל (ולא ישראל שיכול בטעות להתפרש כנציגי עם ישראל), הוספתי קישורים וכדומה.

לדעתי כדאי להוסיף יותר פרטים א. בהתיחסות של הרבי מלך המשיח לנושא. כתוב כאן רק סקירה קצרה ומתומצתת על כללות העניין ולא כמו שמתאים לדעתי (אין מדיניות בנתיים) בחב"דפדיה. במיוחד שיש למיטב זכרוני הרבה התיחסויות יחודיות של הרבי שליט"א לכל מיני שלבים שונים בהסכם (זכור לי למשל שבאחד הפעמיים הרבי מלך המשיח אומר שנכון שבמצב העכשווי אין מנוס מלבצע את ההסכם אבל צריך לפחות למתן אותו). ב. לפינוי מסיני. הוספתי את השנה ושמדובר בחלק האחרון בהסכם. חסר פרטים על הפינויים בשלבים הקודמים. לפי הידוע לי היה כמה שלבים וועידות וכדאי להוסיף אותם. ג. כדאי לשנות את שם הפיסקה מ"המהפכות במצרים" ל"תוצאות ההסכם" ולרשום את כל גרורות ההסכם. המהפכות במצרים, הסכם עם ערביי יהודה שומרון ועזה, המצב היום וכו'. חלוקת דולרים מאחדת את העם * פינת החי * 02:56, 6 בדצמבר 2016 (UTC)