שיחה:אבימלך (מלך פלשתים)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

כפי שכבר כתבתי בערך אגדתא, לא כל ערך ביהדות, שיש לו הסבר בחסידות (וכש"כ כאן שההסבר הוא יותר קבלי מאשר חסידי), צריך להיות באנציקלופדיה חב"דית, רק ערכים שיש להם קשר ישיר לחסידות חב"ד.--מישקפופר 11:03, 11 יוני 2007 (EDT)

אבקש הסבר על שינוי העריכה[עריכה]

אני מחקתי את הערך מהסיבה האמורה לעיל, ולא ראיתי שחיים נהר יסתור את טענותי.

מצטער שלא נימקתי את ה"שחזור", לפענ"ד. ובכן, המושגים "אבימלך" ו"פלישתים" זוכים ליחס די מכובד בתורת החסידות (במחילה מכת"ר, אין בידי רשימת מקורות למסור) וממילא כפשוט שמגיע להם הכבוד שיהיו ערך ב"חב"דפדיה" (הלא כן?). ניתן להיאמר שהערך לא מסוגנן בצורה חב"דפדית (כמו עוד ריבוי ערכים), אך מביקורת זו ועד למחיקת הערך, תוכל לאזור עבך ולעבד ולסלת כיד השם הטובה עליך, בהצלחה (הנ"ל הוא גם לערך אגדתא והדומה לו)! --חיים נהר (שיחה) 01:03, 2 אוקטובר 2007 (EDT)
פשוט שהצדק עם חיים ועוד יותר (כמש"כ כמה פעמים שחב"ד כוללת את כל התורה כולה נגלה נסתר קבלה חסידות היסטוריה הלכה ואגדה והכל מקומם כאן להפיץ התורה והיהדות האמיתיים והמעיינות חוצה ואדרבה היה מקום להרחיב באיזה שנים מלך ומה היו תולדות חייו המסופרים במקרא עם פירושיהם המקובלים על ידי מפרשי התורה האמיתיים ומדרשי וסיפורי חז"ל אודות זה וכו' ואכ"מ).
ולאחרי האריכות יש להעיר הערה אמיתית שהערך כלל לא דן אודות אבימלך כי עם אודות עמו פלישתים ואף שפשוט שכן הוא גם במלכם - אבימלך מ"מ אצלו בטח יש אריכות בשייכותו לזה ולסיפורי התורה וכו' וכו'--הנחה - שיחה 13:15, 16 ביוני 2015 (UTC)

אולי לחבר עם עם ערך פלשתים[עריכה]

הרי יש כבר ערך פלשתים. מקסימום להוסיף שם עוד סעיף. ובערך כאן לשים הפנייה.