שיחת משתמש:מה עם ההתגלות?

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מה עם ההתגלות? ענה על ההודעה האחרונה בדף שיחתו בתאריך כ"ט באב ה'תשפ"ג.

ברוך בואך לחב"דפדיה!

שלום מה עם ההתגלות?, וברוך בואך לחב"דפדיה - האנציקלופדיה החב"דית ברשת האינטרנט

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה פתוחה, שכולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לשפר ולערוך אותה.

  • בראש ובראשונה, מטרת האנציקלופדיה הינה הפצת תורת חסידות חב"ד, כידוע מענה מלך המשיח להבעל שם טוב כי התגלותו תהיה על ידי הפצת מעיינות החסידות חוצה. בנוסף לזאת, באנציקלופדיה מידע על כל נושא ומושג הקשור לחסידות וחסידים.
  • לתשומת לבך: אין להכניס חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים.
  • תקוותנו כי החומר הרב בחב"דפדיה יהיה לך לתועלת, ותרומותיך יהיו השתתפות בזכות להגדיל ולהרחיב את האנציקלופדיה לנחת כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח.
  • בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות הוספת ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון חתימהמעודכן.png (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך ניתן לעצב בדף ההעדפות האישיות.
  • בכל שאלה אפשר לפנות כאן, או בכתובת הדואר האלקטרוני: chabadpedia.a@gmail.com
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד

-- קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 12:26, ב' בניסן ה'תשע"ט

ארבעה זוגות תפילין[עריכה]

ישר כח גדול על התרומות! מה עם הערך שהתחלת לכתוב? מתי הוא יצא לאור עולם? ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • י"ב באייר ה'תש"ף • 06:42, 6 במאי 2020 (IST)

לכשירחיב/שיהיה לי כח. אני מאשר לך לערוך את זה גם. בעיקרו מספיק להוסיף את עניינם על פי קבלה וחסידות סיכום קצר מתורת הרבי וכבר אפשר לפרסם (הקושייות והוכחות בכלל לא מוכרחות). --מה עם ההתגלות? - שיחה, 03:03, י"ד באייר, ה'תש"ף 03:03, 8 במאי 2020 (IST)
ישר כח על האישור אבל יש כעת כמה פרוייקטים לסיים... ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • י"ד באייר ה'תש"ף • 05:32, 8 במאי 2020 (IST)

מחיקת דף שיחה[עריכה]

בתקציר של הערך חיים קנייבסקי כתבת שבשיחה של הערך על החזון איש מחקו דברים פחות גרועים, תוכל להראות לי איפה? ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • י"ד באייר ה'תש"ף • 18:02, 8 במאי 2020 (IST)

רק עכשיו שמתי לב שלא מחקו אלא העבירו לארכיון--מה עם ההתגלות? - שיחה, 18:45, ט"ז באייר, ה'תש"ף 18:45, 10 במאי 2020 (IST)


די לשאננות[עריכה]

הינני להזמינך להרחיב מוחך העצמי בכתיבת עניינים הדרושים כתיבה ע"ג במה זו וכן על במה תורנית הידועה בשמה לי"ח. בהצלחה.--לוי ק - שיחה, 19:16, ט"ז באייר, ה'תש"ף 19:16, 10 במאי 2020 (IST)

אינני יודע אם מוחי העצמי התרחב, אאבל דוקא כתבתי קצת לאחרונה עלי בימה זו. וביותר נראה לי שעניין ההודעה הי' עידוד ותמריץ בנוגע לבימת הי"ח היותר נוגעת לכת"ר ששם העניינים מעט יגעים ועצלים. וצ"ע. --מה עם ההתגלות? - שיחה, 19:24, ט"ז באייר, ה'תש"ף 19:24, 10 במאי 2020 (IST)
רק שתדע שגם אם מבחינתך העניינים כנ"ל, אמנם אין כן המצב בדעת עליון. ב"ה ישנה התקדמות רבנית רבה. אבל כל הכבוד על התעוררותך מע"ג במה זו. אשמח שתקרא את ערך כתיבה לרבי. -- נכתב ע"י לוי ק ששכח לחתום את שמו.
נראה דווקא שאתה עדיין פעיל...--לוי ק - שיחה, 00:43, י"ז באייר, ה'תש"ף 00:43, 11 במאי 2020 (IST) הפעם דווקא לא שכחתי לחתום את שמי...
בקשר עם העריכה האחרונה של חלוקת קונטרסים משום מה נדמה לי שלוי ק פחות כתב בהמשך לדיון הקודם ויותר ניסה לנזוף בי על שאיני עומד בדברי שאמרתי בפלטרומה אחרת. הלא כן לוי ק? אם כן הוא לא שכח את הנקודותיים המיותרות אך הוא כן שכח שאין מערבבים שיחה אישית וציבורית ועל כן אשכח זאת גם אני ואכתוב לו זאת פה. לחלוקת: נחמד שאתה מקפיד שדף זה יהי' ערוך לפי כל כללי חבדפדיה לפחות ולצערי הרב הייתי אומר אף יותר מערכים חשובים גדולים ובסיסיים... אני מרגיש חשוב... קריצה.jpg .

מה עם ההתגלות? - שיחה, 01:07, י"ז באייר, ה'תש"ף 01:07, 11 במאי 2020 (IST)

מאסיבי היית ומאסיבי תישאר[עריכה]

שאפו[דרושה הבהרה] על ההתקפה באופן דכמות ואיכות בערך ארבעה זוגות תפילין ועוד. יפוצו מעיינותיך חוצה! קודש לנשיא הדור! - שיחה, 01:20, כ"ה באייר, ה'תש"ף.

ThankYouHeb.svg.png .

מאיפה למען השם הבאת את המילה הזו?--מה עם ההתגלות? - שיחה, 23:46, כ"ו באייר, ה'תש"ף 23:46, 20 במאי 2020 (IST)

"פוק חזי מאי עמא דבר"... עירובין יד,א. ברכות מ"ה, א. קודש לנשיא הדור! - שיחה, 00:17, כ"ז באייר, ה'תש"ף
דאס איז די נקודה. אני מכיר קצת מדברי העמא דבר, אבל הביטוי הזה בקושי מוכר לי במעומם. דרך אגב אם כבר בעניין הנ"ל פעם פיתחתי אידואלוגיה בעד שימוש בסלנגים כדי להרחיק העברית מלה"ק כמה שיותר כשיחתו הק' של הרבי הריי"צ (כמובן שהאידואלוגיה התפתחה אחרי שנהייתי מהמשתמשים התדירים בסלנגים ולא הפוך...). אח"ז ראיתי שיחה של הרבי על המילה מקרר שסותרת את דברי.

רציתי להגיד שהתאבל"זתי לחלוטין אבל הבעי' שאי אפשר - עצם הלוז נשארת בתמידות--מה עם ההתגלות? - שיחה, 00:26, כ"ז באייר, ה'תש"ף 00:26, 21 במאי 2020 (IST)

בכ"א אני הבאתי את הידע שלי את העמא דבר שאני מכיר. ו - תיזהר לך עם האידאולגיות האלה, אחרת תגיע במהרה לדרכו של המשפיע הנודע, ואינני מאחל לך זאת... בנוגע למקרר והשפה העברית - הרב אהרן מרדכי זילברשטרום היה מביא ראיה מכך שהרבי משתמש במילה "משרד" כך ראיתי בספר תולדותיו. ניסחף ונאמר - פרטים אצל נכדו חחח -- נכתב ע"י קודש לנשיא הדור ששכח לחתום את שמו.
הרבי מסביר שמקרר זה בלה"ק--מה עם ההתגלות? - שיחה, 00:58, כ"ז באייר, ה'תש"ף 00:58, 21 במאי 2020 (IST)
דרך אגב אני כלל לא בטוח שהוא זה המשפיע הנודע בעל אתר לחלוחית גאולתית - חב"ד. בכל אופן ראה מה שכתבתי שיחת משתמש:לוי ישראל#מדיניות כלפי אתר 'לחלוחית גאולתית חב"ד'. דרך אגב אני לא בדעות שלו כלל אבל בהחלט יכול להיות שהראש שלי עובד בכיוון דומה...--מה עם ההתגלות? - שיחה, 01:33, כ"ז באייר, ה'תש"ף 01:33, 21 במאי 2020 (IST)
זה קשור אליך זה שהכל נהיה פה קטן?--מה עם ההתגלות? - שיחה, 01:37, כ"ז באייר, ה'תש"ף 01:37, 21 במאי 2020 (IST)
מסתבר שכן, לא בכוונה... תיקנתי. אולי תוכל לאלפני בינה כיצד באמת מקטינים כאן בצורה נורמלית? עוד עובדה מענינת, שלכאורה היתה כאן התגנשות עריכה, כיוון שאני כן חתמתי... קודש לנשיא הדור! - שיחה, 02:45, כ"ז באייר, ה'תש"ף
בנוגע ללחלוחית גאולתית חב"ד[דרושה הבהרה] - לדעתי המראשל"צ קצת הגזים, אבל האמת נמצאת איפה שהוא בין שניכם. אני מבין לליבו, ולדעתי מעורב כאן גם חוסר אונים מול אינפלציית ההרגשים - ועל כן הוא מגיב בהתפרצות טיעונים, בתקווה שמשהו יחלחל ויועיל לתיקון הנזק... "וכו' וד"ל וז"ל וגו'". ומסיימים בטוב. קודש לנשיא הדור! - שיחה, 02:56, כ"ז באייר, ה'תש"ף.

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── אתה מכיר אישית את חייל של המלך? כשראיתי את השם הייתי בטוח שהוא ראשלצי אבל כמה לפי כמה עריכות שלו זה היה נראה לי שהוא צפתי. דרך אגב האידואולוגיה שהעלתי לעיל פחות מתאימה למשפיע הנודע ויותר מתאימה ללחיים זאגער אחר ואנשים מסוגו --מה עם ההתגלות? - שיחה, 13:40, כ"ז באייר, ה'תש"ף 13:40, 21 במאי 2020 (IST)

אם אני יודע מי זה אז הוא לא ראשל"צי (ואני חושב שאני מכיר כמעט את כולם) אלא יותר מתקרב למה שהתכוונת ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 18:04 • כ"ז באייר ה'תש"ף
אינני חושב שהדיון הזה כ"כ חשוב לאנושות, אך דייקתי מראשל"צ[דרושה הבהרה] ולא ראשל"צי, וד"ל ואכ"מ. ועתה שמתי קנצי למילין. קודש לנשיא הדור! - שיחה, 20:53, כ"ז באייר, ה'תש"ף.
ובנוגע לבעל הסיכוי - כידוע הוא דווקא ציוני בדעותיו, ראה בתיבה בנידון בדף שלו. קודש לנשיא הדור! - שיחה, 20:57, כ"ז באייר, ה'תש"ף.
הוא ציוני אבל מסתמא הוא אמור להיות נגד עברית כחלק מ'הדיבלנד' השנואה לרוב על אנשים שכמותו, וכחלק מהערצת הדעם רבינ'ס שפראך. בכ"א הדיון הזה כנ"ל.--מה עם ההתגלות? - שיחה, 23:07, כ"ז באייר, ה'תש"ף 23:07, 21 במאי 2020 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────דרך אגב חלוקת: סתם לשם ההתעניינות - גם אותי אתה מכיר? (הגיוני שכן - אבל אני לא יודע מי אתה כך שאני לא יודע אם קל לך לעלות עלי) מה עם ההתגלות? - שיחה, 19:29, ד' בסיוון, ה'תש"ף 19:29, 27 במאי 2020 (IST)

אתה מאלו שלא ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 01:25 • ה' בסיוון ה'תש"ף
אבל בעזרת ה', אני עומד לטוס לארץ לתקופה, אולי נעשה מפגש חב"דפדי ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 01:33 • ה' בסיוון ה'תש"ף
חלוקת קונטרסים החסיד, מה, בחתונה שלך...?--לוי ק - שיחה, 02:33, ה' בסיוון, ה'תש"ף 02:33, 28 במאי 2020 (IST)
ח"ו, יש כמה אפשרויות, אני צריך לבדוק את זה. אם זה אחרי שבועות אז או במקום שתהיה (3 משתמשים פעילים 1 קצת פחות ו1 הרבה פחות), או באיזור הצפון (3 משתמשים פעילים ו1 פחות), ואם זה לפני אז אפשר במרכז מאחר והמצב מפוזר. (המספרים הם לפחות) ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 06:49 • ה' בסיוון ה'תש"ף
בית הורי הוא ג"כ בצפון אבל כרגע אני שורץ איפשהו ברחבי המרכז. ואם אתה רוצה לדעת מי אני אז תכתוב לי אימייל--מה עם ההתגלות? - שיחה, 11:34, ט' בסיוון, ה'תש"ף 11:34, 1 ביוני 2020 (IST)

קטגוריות[עריכה]

למה חילקת את האישים בקטגוריות לשני חלקים? ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 19:16 • כ"ה באייר ה'תש"ף

פרט, נמק, והסבר!--מה עם ההתגלות? - שיחה, 19:29, כ"ה באייר, ה'תש"ף 19:29, 19 במאי 2020 (IST)
תפקיד הקטגוריות הוא לעשות סדר בערכים, ע"כ יש קטגוריה ראשית וממנה יוצאים תתי קטגוריות, אם יש קטגוריה שלא יוצאת דרך צאצאי הקטגוריה הראשית יהיה קשה מאוד למצוא אותה ושם מתחיל הבלאגן (היפך מטרת הקטגוריה). בקטגוריה שפתחת יש שני בעיות, היא לא מקושרת לקטגוריה הראשית והיא לא יכולה להתקשר כדי שלא יתקשרו הקטגוריות משני כיוונים. מלבד שבשם הקטגוריה הרבית את העבודה למשתמש חלוקת דולרים (שעשה הפסקת קורונה) שיצטרך להחליף גם את זה. מה שלא הבנתי מה היה חסר כשהיה קטגוריה אדמורים בנפרד וקטגוריה ראשונים לציון בנפרד שצריך לפתוח עוד קטגוריה של אישים (שאגב, אם תסתכל בסדר הקטגוריות, יש אישים, הוא מחולק לכמה נושאים ועכשיו בסוף שוב אישים - קצת מצחיק) ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 20:43 • כ"ה באייר ה'תש"ף
יש קטגוריה כללית של אישים. אבל משם אני יכול לחפש את כל האדמורי"ם ומשם לחסידיות, אבל יכול להיות שאני רוצה גם לחפש את כל האנשים/אדמור"ים שגרים/פועלים בירושלים/בני ברק, הלכך עשיתי את הקטגוריה. לא ידעתי שחלוקת דולרים עובד על הקטגוריות.--מה עם ההתגלות? - שיחה, 20:54, כ"ה באייר, ה'תש"ף 20:54, 19 במאי 2020 (IST)
ראיתי שעשית קטגוריה כללית של אישים אבל פתחת בה עץ נפרד. יש את בקטגוריה הראשית הנקראת קטגוריה:קטגוריות וממנה יוצאים כל הקטגוריות בחב"דפדיה. אין אפשרות להגיע לעץ שלך מקטגוריה זו וצריך לקשר אותה לשם. אחכה שחלוקת דולרים יסביר מה אפשר לעשות (הוא אמר שהוא יגיב היום) ונראה אם יהיה לי מה להוסיף. לבינתיים תוכל להסתכל במשתמש:חלוקת דולרים/פרויקט סדר בקטגוריות ובמשתמש:חלוקת דולרים/פרויקט סדר בקטגוריות/מרכז האסטרטגיה. בהצלחה! ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 02:04 • כ"ו באייר ה'תש"ף
הכנסתי את קטגוריית אישים לפי יישוב לקטגוריית אישים לפי גיאוגרפיה (התכוונתי לעשות זאת מיד אך כנראה ששכחתי טוב שהזכרת לי), יכול להיות שעדיף להעביר את קטגוריית: ניו יורק: אישים לגיאוגרפי', ואז לשנות את לפי יישוב ללפי יישוב: ישראל. מחכה לחלוקת דולרים הן מהמשיח שליטא ביום ראשון הקרוב וכנראה שעוד לפני זה יהי' לכבוד השיחה של ההתגלות, והן למשתמש:חלוקת דולרים שיגיבמה עם ההתגלות? - שיחה, 12:41, כ"ו באייר, ה'תש"ף 12:41, 20 במאי 2020 (IST)
צודק, תשנה את השם ל'אישים בישראל' את ניו יורק תוציא ותשנה ל'אישים בניו יורק'. שים לב שזו קטגוריה שכבר מסודרת (בשונה מקטגוריה אחרת שבאמצע לעבור לקטגוריה זו) הוא עבד כדי לשנות את כל 'בני ברק:אישים' וכד' ל'אישים בבני ברק'. כל הערכים שב'קהילת חב"ד בני ברק: אישים' אמורים לעבור ל'אישים בבני ברק' יחד עם אלו שלא בקהילת חב"ד, לכן צריך לחשוב מי מתאים לשם, למשל בירושלים ה'ראשונים לציון' כבר לא יהיו קשורים לשם כי זה מעורבב עם קהילת חב"ד. ניסיתי להסביר בפשיטות אם לא הבנת תשאל. בעזרת ה' חלוקת דולרים יענה היום (שעון ניו יורק) ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 18:00 • כ"ו באייר ה'תש"ף
אני מקווה שמשתמש:חלוקת קונטרסים באמת הצליח להסביר את הרעיון הכללי. הסבר מפורט נוסף תוכל למצוא בדפי השיחה הרלוונטיים (כאן וכאן). כמו כן אפשר גם להסתכל על קטגוריה:אישים ברוסיה וקטגוריות אחרות שכבר סודרו כדוגמה.
רק שים לב א. להבדל בין הקטגוריות 'ארץ הקודש', 'ארץ ישראל' ו'מדינת ישראל', וב. קיימים גם קטגוריות בשמות בסגנון קטגוריה:קהילות חב"ד בארץ הקודש וכדו' וקטגוריה:קריית אתא: אישים וכדומה שצריכים בסופו של דבר להתמזג בקטגוריות המסודרות.
בכל אופן כעת סדרתי קצת באופן כללי (שניתי את השם לקטגוריה:אישים לפי יישוב אבל לא לקטגוריות המשנה), אם יש שאלות ספציפיות יותר השמח לענות. בברכת הגאולה השלמה -- חלוקת דולרים מאחדת את העם * פינת החי * 21:59, כ"ו באייר, ה'תש"ף (20 במאי למניינם), ימות המשיח

קטגוריות ב[עריכה]

כל הכבוד על הכניסה לתחום הקטגוריות. כרגע אני לא משתמש פעיל (וממלא אין לי זכות הצבעה) אבל אני ישמח לעזור ולענות על כל שאלה שתתעורר (בהנחה שחלוקת קונטרסים יסב את לבי לקיומה).

שוב אני מעורר לעשות את כל השינויים בקטגוריות בצורה מסודרת ואחרי דיון. ניתן לעזר בדפים שיצרתי בשביל זה (משתמש:חלוקת דולרים/פרויקט סדר בקטגוריות ומשתמש:חלוקת דולרים/פרויקט סדר בקטגוריות/מרכז האסטרטגיה) ולהעיר בדף שיחה אם יש צורך בעדכון.

אם יהיה משהו שיכנס ברצינות למתחם הקטגוריות - אתה או משהו אחר - ניתן יהיה להפוך את הדפים הנ"ל לדפי מיזם ופתוחים לעריכה של הציבור הרחב. בהצלחה -- בברכת הגאולה השלמה -- חלוקת דולרים מאחדת את העם * פינת החי * 07:09, כ"ח באייר, ה'תש"ף (22 במאי למניינם), ימות המשיח

רל"זיות[עריכה]

מה עם ההתגלות?, רציתי להעיר את תשומת לבך לערך ניגון רל"ז. קודש לנשיא הדור! - שיחה, 14:01, ח' בסיוון, ה'תש"ף.

שמתי את תשומת ליבי ללא הבנה מדוע ולמה--מה עם ההתגלות? - שיחה, 11:35, ט' בסיוון, ה'תש"ף 11:35, 1 ביוני 2020 (IST)

ערכים מומלצים[עריכה]

העמדתי לדיון את חב"ד סטרשלה ואדמו"ר הריי"צ, צריך 3 שיאשרו להעמיד א"ז להצבעה, אני כבר הגהתי כמיטב יכולתי את הערכים, יש מצב שאתה מצטרף??? ||| חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 15:48, 5 ביוני 2020 (IST)

איות[עריכה]

ידידי היקר, אנא ואנא ממך, השתדל לאיית את כל המילים בצורה תקינה, ולע"ע (בשל חשכת הגלות) ע"פ כללי העברית המודרנית. חב"דפדיה נועדה לכלל הקהלים, וכתיבה עילגת - מרחיקה. בברכה • כתית למאורבית הבד 03:50, ו' באב, ה'תש"ף (27 ביולי למניינם), ימות המשיח 03:50, 27 ביולי 2020 (UTC)

אשמח לקבל ציונים היכן נכשלתי ואז יקל עלי לתקן. תודה. --מה עם ההתגלות? - שיחה, 13:41, ו' באב, ה'תש"ף 13:41, 27 ביולי 2020 (UTC)

ישר כוח[עריכה]

וואו, פשוט ישר כוח עצום על עריכותיך, המשך והצלח! --שמואל חייםשיחה 18:14, 2 במאי 2022 (UTC)

כיף לראות כל פעם חדש משתמשים שקמים לתחייה ועורכים בחב"דפדיה --- זינגען א ניגן - שיחת השבוע - כותבים את ליובאוויטש 21:57, 25 ביוני 2022 (UTC)
שכוייח על הברכות. --מה עם ההתגלות? - שיחה, 22:00, כ"ו בסיוון, ה'תשפ"ב 22:00, 25 ביוני 2022 (UTC)

חממה[עריכה]

מוסכם עליך שאני יהיה אחראי החממה? בינתיים שמתי אותי בתור אחראי החממה כי שמואל חיים לא פעיל ושיע לא עונה לגבי זה. אתה תרצה להיות חונך? א"כ תכתוב לי קעניג! ~ יחי אדונינו מורינו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד! - שיחה, קעניג! ~ יחי אדונינו מורינו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד - שיחה, 21:39, כ"ט באב, ה'תשפ"ג 21:39, 16 באוגוסט 2023 (UTC)

לכאו' כדאי שתחכה לאישור משיע, או לפחות מחלוקת קונטרסים. מכיוון שאני פעיל לפי תקופות, איני בטוח שאני יכול לשמש כחונך. --מה עם ההתגלות? - שיחה, 21:47, כ"ט באב, ה'תשפ"ג 21:47, 16 באוגוסט 2023 (UTC)