שיחה:מכתב כללי

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מישהו זוכר מה שם משפחתו של ר' אוריאל (המתרגם)? צימער או צינער, או אולי בכלל שם אחר? יואל

צימר. חסיד חב"ד* אידישעפדיה
תודה. מה עם ערך עליו? הוא היה משהו מיוחד... יואל
הבעי' בסוג הזה של הערכים - שזה צריך להיות ערך ענק, וכ"א מתחמק...חסיד חב"ד* אידישעפדיה
למה זה צריך להיות ערך ענק? מספיק כמה משפטים. כוונתי במילה "מיוחד" היא באיכות, לא בכמות... יואל
ודאי... כוונתי היא שהערך על הדמות ייצא די גדול (אני אישית - הבעיה אצלי היא ביצירת הערך, בהרחבה אני (לדעתי) מסוגל יותר)...חסיד חב"ד* אידישעפדיה

יש כזה דבר 'מכתב כללי-פרטי? זה שייך לערך הזה?

יש כזה דבר. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 11:35, 23 במרץ 2010 (UTC)

המדיינים[עריכת קוד מקור]

בקשר לשינוי במתרגם המכתב. בערך כעת הוא: "ולאחר מכן על ידי ר' טוביה בלוי הערה|עד שנת תש"נ, אז בעקבות פרשת התרגיל המסריח והוקעת ה"מדיינים"".

המילה 'מדיינים' לא מובנת לאדם שאינו מכיר את הסלנג החב"די הפנימי וההיסטורי בהקשר זה, ולכן אין להשאירה בחב"דפדיה כפי שהיא. אני נגד הכנסתה גם בתוספת ביאור, כי איני רואה בכך מידע ענייני שקשור לנשוא הערך. בעיני זה יותר כמו הזדמנות לעקוץ את בלוי, ולשון הרע מיותר (גם אם לא לשון הרע בהגדרה ההלכתית). --שיעשיחה א' בניסן ה'תשע"ד 14:46, 1 באפריל 2014 (UTC)

כפי שכתבתי בתקציר העריכה זו פשוט העובדה. זה לא קרה בגלל התרגיל המסריח, אלא בדיוק ההיפך כידוע לבקיאים בתולדות דברי הימים. אין לי שום ענין לעקוץ את בלוי, ואדרבה, ה\אם היה לי ענין לא הייתי מציין שמאז הרבי הפסיק להגיה! להתראות - שיחה 17:05, 1 באפריל 2014 (UTC)
בקשר לטענה שזה לא מובן וזה לשון הרע, אני מסכים במאה אחוז, אבל את העובדות זה לא משנה. להתראות - שיחה 17:05, 1 באפריל 2014 (UTC)

אולי תוסיף מי כתב את המכתבים אחרי שהרב בלוי הפסיק לכתוב אותם. נראה לי שזה גם חלק מההסטוריה של המכתבים ואין צורך להגרר לפוליטיקה מלוכלכת יותר מדאי

א. תשתדל להקפיד על חתימה בדפי השיחה. ב. זה כתוב בהערת שוליים. להתראות - שיחה 08:20, 8 באוגוסט 2016 (UTC)