מרכז דוברי עברית ניו יורק

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
פעילות בר מצווה במרכז חב"ד דוברי עברית

מרכז דוברי עברית בניו יורק פועל בקרב הישראלים המתגוררים בניו יורק והסביבה, ומנוהל על ידי הרב גבריאל אביכזר. המרכז נמצא בשכונת קראון הייטס ברחוב איסטרן פארקווי (Eastern Parkway) בבניין 845 בסמיכות ל-770, ובתוכו בית כנסת, ישיבה, בית הארחה ומרכז שיעורי תורה.

היסטוריה[עריכה]

פעילות המרכז החלה במסירת שיעורי תורה בטלפון לישראלים המתגוררים בניו יורק. את השיעורים מסרו תלמידים הלומדים בישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770, ובעקבות ההצלחה וההיכרות שנוצרה עם מקבלי השיעורים הוחלט להרחיב ולמסד את הפעילות.

הרב גבריאל אביכזר שהיה אחראי על מערך השיעורים בהיותו בחור בישיבה פתח את המרכז.

התוועדות במרכז

פעילות המרכז[עריכה]

מערך השיעורי תורה בטלפון מהווה עדיין את עיקר פעילות המרכז.

כשהתמסד הארגון עברו משרדי המרכז והמרכז לשיעורי תורה לבניין 845 ברחוב איסטרן פארקווי, שם נפתח בית כנסת, ישיבה ובית הארחה.

קהל היעד של בית הכנסת הוא ציבור דוברי העברית המתגוררים בקראון הייטס והמתארחים בבית הארחה. לאורך שעות היממה מתקיימים במקום שיעורי תורה והתוועדויות ביומי דפגרא.

הישיבה הוקמה בי"ט כסלו תשע"א[1] והיא מיועדת עבור צעירים בוגרים המעוניינים במסלול ישיבתי רגיל הכולל תנאי פנימיה, ולבעלי משפחות העובדים לפרנסתם ומעוניינים לשמור על קביעות בבוקר ובערב.

מרכז דוברי עברית הפעיל במשך השנים כמה טנקי מצוות שפעלו ברחבי ניו יורק.

הוצאה לאור[עריכה]

מידי שנה מפיק המרכז לוח שנה לדוברי העברית בניו יורק. בלוח מידע יהודי שימושי וענינים קצרים בחסידות.

מידי שבוע יוצא עלון שבועי עם חומר מעובד שנועד לסייע למוסרי השיעורים בטלפון.

על פי הוראתו של הרבי ללמוד בכל יום מימי חודש כסלו פתגם מתורת רבותינו נשיאינו, יצא לאור על ידי הארגון חוברת המאגדת פתגמים ערוכים מתורת רבותינו נשיאינו לפי נושאים לכל ימי החודש.

בשנת תשפ"ד יצא לאור לכבוד חתונת יוסף יצחק אביכזר בנו של הרב גבריאל אביכזר ספר "היום יום עם עניני גאולה ומשיח" הכולל את היום יום עם קטע מתורתו של הרבי שליט"א מלך המשיח על אותו נושא בו מדובר בהיוום יום.

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים