חיים צבי גרונר

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב גרונר

הרב חיים צבי הירש גרונר (גראנער, יליד שנת תשי"ט, 1959) הוא "שליח ראשי" של הרבי במלבורן, אוסטרליה, וראש הכולל אברכים המקומי.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בשנת תשי"ט לאביו הרב יצחק דוד גרונר ולאמו מרה דבורה. נקרא על שם סבו הרב חיים צבי הירש קוניקוב.

בצעירותו למד בישיבת אהלי תורה, ישיבת תומכי תמימים מוריסטון, והיה שליח בישיבה גדולה תורת אמת, ירושלים, ובישיבה גדולה סיאטעל, וושינגטון.

לאחר נישואיו בשנת תשמ"ג עם רעייתו מרת רבקה ליבא למשפחת ר' ישראל גורדון, הצטרף לשלוחי הרבי במלבורן, אוסטרליה, ומונה לעמוד בראש הכולל אברכים המקומי.

כעבור שנתיים כתב לרבי על ההצעות האפשריות ליציאה לשליחות, והוסיף כי גם במלבורן יש עבודה רבה בסיוע לפעילות אביו. לאחר הוראת הרבי להתייעץ עם ידידים מבינים, ובהתחשב בכך שהרבי הדגיש את השורות בהן כתב על השליחות במלבורן, החל לפעול בשליחות הרבי במקום במקביל להתעסקותו בכולל אברכים אותו המשיך לנהל.

בשנת תשנ"ט הצטרף למאות רבנים ומורי צדק שחתמו על הפסק דין שהרבי מלך המשיח.

בשנת תשנ"ז החל בפעילות ממוסדת עם הקהילה הישראלית במלבורן, תחילה באמצעות בחורים שסיימו את שנת ה'קבוצה' הרב אורי למברג והרב שניאור שניאורסון, ובהמשך באמצעות הרב אורן סיבוני והרב דודו לידר שהובאו למקום על ידי הרב גרונר והחלו בפעילות קבועה ומאורגנת עם הקהילה המקומית.

כיום מכהן הרב גרונר כשליח הרבי ורב קהילת חב"ד 'אוהל דבורה' בשכונת איסט ס. קילדה. לאחר פטירת אביו הרב יצחק דוד גרונר, מונה על ידי המרכז לעניני חינוך כ'שליח ראשי' לצד הרב אהרן סרברנסקי והרב יוסף יצחק גוטניק.

משפחתו[עריכה]

  • זוגתו, מרת רבקה ליבא - מנהלת באוהל חנה, מלבורן.
  • בתו, חיה מושקא, אשת הרב דב יהודא ליסקר.

לקריאה נוספת[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים