אורי רווח

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב אורי רווח לצד בנו

הרב אורי רווח (יליד תשל"א), הוא חסיד חב"ד, עיתונאי ואיש תקשורת.

תולדות חיים[עריכה | עריכת קוד מקור]

נולד בעכו בי"א טבת תשל"א וגדל בשכונה ד' בבאר שבע. למד בבית הספר החקלאי "אשל הנשיא". בצעירותו היה כתב עיתונות, ולאחר גיוסו לצה"ל בשנת תש"נ (1990), עבד בגלי צה"ל, שם היה כתב לענייני עבודה ורווחה. בשנת תשנ"ד (1994) עבר לעבוד ערוץ 2 בטלוויזיה הישראלית, אף שם שימש כתב לענייני עבודה ורווחה ותחומים נוספים. בסוף שנות ה90, במהלך עבודתו בערוץ 2, החל בתהליך של חזרה בתשובה ולמד במכון מאיר לאחר היכרו את הרב דב ביגון. לאחר מכן התקרב לחסידות חב"ד.

בשנת תשס"א (2001) פרש מערוץ 2 כדי לשמש יועץ תקשורת של השר לשירותי דת אשר אוחנה.

עם סיום עבודתו במשרד לשירותי דת התקבל לעבודה בערוץ 1 לשעבר (היום "כאן 11"), שם הוא הועסק במחלקת המורשת של הערוץ וככתב במהדורה המרכזית "מבט לחדשות" המסקר תחומי דת ויהדות. כמו כן הגיש תוכניות בערוץ הרדיו "רשת מורשת".

בשנת תשס"ז (2007) יזם הכנסת ספר תורה לבית הכנסת בבניין רשות השידור. בליל תשעה באב תשע"ד העביר שידור טלוויזיוני חי מהתפילות בכותל המערבי ובתוך דבריו התבטא שבמקום זה אמור בקרוב ממש להבנות בית המקדש השלישי דבר שעורר את חמתו של מנהל הערוץ שאיים בפיטוריו וכן גרר גל תגובות נזעם מצד הוגי דעות אולם לאחר הבהרה מצידו וכן מצד רב הכותל שאין בזה הבעת דעה קיצונית פרטית אלא רק הבעת האמונה היהודית חזר בו מכוונתו.

בשנת תש"פ פוטר מעבודתו ברשות השידור ולאחר 18 שנים רצופות של הגשת התכנית 'מלווה מלכה' יחד עם הרב יוסף צבי צירקוס, פסק שידור התכנית. לטענתו של רווח הוא פוטר עקב כך שהקריא בתוכניתו מכתב של הרבי מכ"ה בשבט תשמ"ו, שבו מסביר הרבי לאדם את דעת התורה והשכל הפשוט לגבי עניין מסויים. בעקבות כך החלה הנהלת התאגיד והעובדים להתנכל לו במשך שנה וחצי ולאחר מכן פיטרו אותו. ר' אורי רווח פנה במכתב למנכ"ל בהסברו על העניין ואכזבתו הרבה מההתנכלות והאטימות לדעת התורה והיהדות.

בימי ספירת העומר של שנת תשפ"א, הודיעו כי יתחיל לשדר ברדיו 'קול ברמה' את תוכנית 'הללו' בכל מוצאי שבת, עד ל"ג בעומר.

כיום אורי הינו מאנ"ש ביתר עילית ומשמש כמורה לדרמה וכמחנך כיתה ח בתלמוד תורה אהלי מנחם בעיר.

בשנת תשפ"א לאחר חג הפסח החל לעבוד ברדיו קול ברמה ולהגיש מידי מוצ"ש את תוכנית "הללו"[1].

בשנת תשפ"ד השיקו תלמידיו סרט שנבנה בחוג דרמה שלו.

ראו גם[עריכה | עריכת קוד מקור]

  • "מלך המשיח", סרט שרווח הפיק עבור הערוץ הראשון של הטלוויזיה

קישורים חיצוניים[עריכה | עריכת קוד מקור]

כתבות וסרטים הקשורים לחב"ד בהשתתפותו או בהפקתו של רווח

לקריאה נוספת[עריכה | עריכת קוד מקור]

הערות שוליים