יפוצו (ארגון)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
(הופנה מהדף אחרית הימים)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
סמל הארגון

ארגון לכשיפוצו מעיינותיך הוא מוסד להפצת תורת הרבי בריכוזים החרדיים ברחבי העולם, מתוך דגש על עניני גאולה ומשיח והסברת עניינו של משיח. בסיסו של הארגון הוא בקראון הייטס, והוא פועל בשכונות ובישובים החרדיים בארצות הברית ובארץ הקודש.

פרוייקט הדגל של הארגון הוא הפצת גליון 'אחרית הימים' המחולק מידי שבוע בתפוצה של למעלה מ-30,000 גליונות, ומספר פעמים בשנה מופצים גם חוברות ייחודיות המקיפות נושאים בעבודת ה' מנקודת המבט של תורת החסידות.

שמו של הארגון שאוב מאגרת הקודש של הבעל שם טוב, ששאל את משיח מתי יבוא ונענה: "לכשיפוצו מעיינותיך חוצה".

היסטוריה[עריכה]

כבר בתחילת נשיאותו של הרבי עסקו חסידי חב"ד בהפצת שיחותיו של הרבי בבתי כנסת ובריכוזים חרדיים, ובמהלך השנים קמו מספר יוזמות לחלוקת חוברות עם תורתו של הרבי בצורה מסודרת בשכונות הסמוכות לקראון הייטס.

בשנת תשע"ד יזמה קבוצת תלמידי ישיבת תומכי תמימים המרכזית בראשות הרב חיים טל הוצאה לאור של גליון ערוך ומעובד, שישתלב במערך ההפצה השבועי, ועם התבססותו של הגליון – הוא החליף את מקומם של שאר החוברות, ובעקבות תגובות נלהבות של הקהל, הלכה התפוצה שלו וגדלה, ואזורי החלוקה התפשטו גם למקומות נוספים בניו-יורק ובארץ הקודש.

הוצאה לאור[עריכה]

אחרית הימים[עריכה]

גיליון 'אחרית הימים'

גליון 'אחרית הימים' מודפס על דף כרומו צבעוני דו צדדי, ומגיע לתפוצה שבועית של מעל 32,000 עותקים, מתוכם מחולקים 22,000 עותקים בארצות הברית, ו-10,000 בישראל.

בארצות הברית מודפסות החוברות על ידי ר' זאב קדנר הלוקח את כל הוצאות ההדפסה על חשבונו, והן מחולקות במאות מוקדים ובתי כנסת בשכונות: פלטבוש, ויליאמסבורג, בורו-פארק, מונסי, לייקווד, ועוד.

בעמוד הראשון של העלון מובאים קטעים מתורתו של אדמו"ר הזקן בקשר עם הפרשה, ובעמודים הפנימיים מובאים קטעים מעובדים משיחות הרבי בדבר מלכות, וציטוטים מגדולי ישראל על חובת האמונה והציפיה למשיח.

בשנת תשע"ט מערכת העלון ליקטה קטעים נבחרים מהעלון השבועי והוציאה אותם כספר בשם 'אחרית הימים' שהפך במהרה לרב מכר בציבור הרחב.

חוברות נושא[עריכה]

מידי חודש יוצאת לאור על ידי הארגון חוברת בסדרת 'נושאים בעבודת השם' המקיפה נושא מסויים בעבודת ה' מכל צדדיו ומבארת אותו, ומביאה קטעים מתורת רבותינו נשיאינו העוסקים בנושא זה, מתוך דגש מיוחד על הקשר בין הנושא לעניני גאולה ומשיח.

היהלום שבכתר[עריכה]

במהלך השנים תשע"ד-תשע"ה הפיץ הארגון קטע יומי מעובד משיחה של הרבי במספר מוקדים, שנקרא בשם 'היהלום שבכתר' והודפס על דפי כרומו מלבניים מאורכים בצבע מלא.

סוגיות בגאולה[עריכה]

בשנת תש"פ הוציא הארגון את הספר סוגיות בגאולה האוגד בתוכו את הכינוס תורה שנערך על ידי הארגון בשיתוף הערוץ זמן הגאולה.

פעילויות נוספות[עריכה]

במקביל למערך ההפצה, עוסקים פעילי הארגון גם בהקמת שיעורים והתוועדויות בנקודות החלוקה השונות אליהם הם מגיעים במהלך הסבב השבועי.

ביומי דפגרא חסידיים שוכר הארגון משאיות וידאו מיוחדות, על גביהן מוקרנים מראות קודש מהרבי.

מדרשת הגאולה[עריכה]

בשנת תש"פ פתח הארגון את מדרשת הגאולה דרכה הוא מארגן שיעורים בהיקף ארצי בעניני גאולה ומשיח. בפרוץ מגיפת הקורונה צברו השיעורים תאוצה ונצפו על ידי אלפי אנשים ברחבי העולם.

בכל שבוע הוא אירגן שני שיעורים כשאחד מהם בנוי בצורה של שיעור עיוני בו מתדיינים שני רבנים על נושא בגאולה, ובמקביל שיעור שני בו מתוודעים שני רבנים על הדבר מלכות השבועי. שיעור זה נקרא 'ראש בראש'.

באסרו חג של חג השבועות הוא אירגן כינוס תורה עולמי בעניני גאולה ומשיח במשך 24 שעות ברצף ובו השתתפו כארבעים רבנים בשידור חי ומסרו שיעורים בנושאי הגאולה בצורה עיונית. כמה ימים לפני כינוס זה יצאה קריאת קודש מאת עשרות מרבני חב"ד להשתתף בכינוס. סיכומי כינוס זה הודפסו לאחר מכן בספר בשם 'סוגיות בגאולה'.

שיעורים אלו פורסמו באמצעות ערוץ זמן הגאולה ונצפו באלפי צפיות.

בין הרבנים שמסרו שיעור עיוני בנושאי הגאולה במסגרת התוכנית 'ראש בראש' נמנו הרב מנחם מענדל פרידמן, הרב שמואל אלכסנדר סנדר וילשאנסקי, הרב, שלום דובער וולף, הרב מנחם מענדל אקסלרוד, הרב יוסף אברהם פיזם, הרב יעקב סנגאוי, הרב מתי טוכפלד, הרב בן ציון פרישמן, הרב מיכאל לסרי, הרב עמי מימון ועוד.

בעקבות ההצלחה של התוכנית החל הארגון לפתוח את התוכנית גם בשפות נוספות כאנגלית וצרפתית וגם הם הצליחו למעלה מן המשוער.

אתר אינטרנט[עריכה]

בשנת תשע"ז חנך הארגון אתר אינטרנט, המרכז את החומרים שיצאו לאור על ידו.

חברי הארגון[עריכה]

  • הרב חיים טל – מייסד ומנהל
  • הרב מיכאל חנוך גולומב – מפקח ומגיה
  • הת' מנחם מענדל הלפרין – עורך
  • הת' מנחם מענדל גרוזמן – עורך
  • הרב אהוד חקק – מנהל הפצה, ארץ הקודש
  • הת' מנחם מענדל אלקיים – מנהל הדפסה והפצה, ארה"ב
  • תשע"ו: הרב אהרן קעניג - חבר הנהלה
  • תשע"ז: הת' מנחם מענדל גבאי
  • תשע"ח: הת' ישראל אזדאבא – חבר הנהלה

קישורים חיצוניים[עריכה]