אברהם זיגמן

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ר' אברהם מאיר הלוי זיגמן (יליד שנת תש"ט, 1949) הוא מוזיקאי חסיד חב"ד, ששימש עשרות שנים כעורך מוזיקלי של תחנת 'קול ישראל' עד פרישתו לגמלאות, הלחין וכתב שירים רבים, וכן כתב מספר כותרים.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בי"א בניסן תש"ט כבן למשפחה של ניצולי שואה שהתגוררו בשכונת רמות רמז בחיפה לאביו מנחם מענדל הלוי ולאמו זלדה זיגמן.

בצעירותו למד בבית הספר 'הבונים' ובתיכון 'חוגים' בעיר, וגילה כשרון מוזיקלי. עם גיוסו לצה"ל הצטרף ללהקת פיקוד מרכז בה המשיך עד לסיום השירות.

התקרבותו לחסידות חב"ד החלה כבר בעודו נער תיכון, כאשר נפגש בר' ראובן דונין וערך עמו שיחות עומק ארוכות, אך הקשר הידידותי לא היה מחייב, והוא לא החל בתהליך של חזרה בתשובה.

לאחר שחרורו מצה"ל הצטרף לקיבוץ 'נחשון', ונשלח על ידי הנהלת הקיבוץ לירושלים על מנת לרכוש ידע משלים במוזיקה, ובמקביל החל בשנת תשל"א לעבוד בתחנת הרדיו 'קול ישראל'.

במהלך עבודתו בתחנת 'קול ישראל', הכיר יהודי ירושלמי שורשי שגרם לו לרצות להכיר טוב יותר את היהדות, ולצורך כך חידש ביתר שאת את הקשר עם ראובן דונין, ובהמשך לכך קיבל התהליך ביטוי מעשי כאשר החל לשמור תורה ומצוות והפך לחסיד חב"ד מן המנין[1].

בהמשך, הקים את ביתו עם רעייתו מרת מרים למשפחת זוננפלד, ובכך הפך לגיסו של ר' ראובן דונין שהיה הראשון שסייע לו בתהליך החזרה בתשובה.

במסגרת עבודתו ב'קול ישראל' שימש כעורך תכניות המוזיקה ברשת ב' ורשת ג', וניצל את עבודתו במשרדי התקשורת להשפיע על עמיתיו לעבודה ליצור קשר עם הרבי, ולהוסיף בשמירת התורה והמצוות.

אחרי ארבעים שנה, פרש בשנת תשע"ב לגמלאות.


משפחתו[עריכה]

  • בנו, ר' נועם זיגמן – כתב ופרשן פוליטי בתחנת הרדיו 'קול ברמה'
  • בנו, ר' זלמן זיגמן – כפר חב"ד

ספריו[עריכה]

  • מדרש נעמי – מקורות בתנ"ך ואוצר הספרים היהודי לשיריה של האמנית נעמי שמר, תשס"ט
  • קו לקו – ספר ילדים, הוצאת 'הפועלים' תש"ע

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים

  1. סיפור התקרבותו לחסידות חב"ד נדפס ב'הטרקטוריסט של הרבי' עמוד 168 ואילך.