תורת חיים (מגזין וידאו)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מגזין הווידאו תורת חייםאנגלית: Living Torah) הינו תוכנית וידאו שבועית, המוקדשת לשיחות וקטעי וידאו המתעדים את הרבי. התוכנית יוצאת לאור על ידי חברת JEM - "תכניות יהודיות חינוכיות", והיא מוקרנת בעיקר בבתי כנסת או בבתי חב"ד ברחבי העולם.

שם התוכנית נגזר מביטוי בו השתמש הרבי עצמו פעמים רבות, כי התורה ניתנה כדי להדריך את האדם בחיי היום-יום שלו.

התוכנית כוללת קטע משיחות קודש של הרבי הקשור עם פרשת השבוע ואירועים שונים הלוח השנה, מפגשים פרטיים עם אישים שונים במעמד חלוקת דולרים, קטע מאירוע במחיצת הרבי וראיונות אישיים על אישים חשובים מרחבי העולם, על קשריהם עם הרבי[1].

התכניות נאגדת בתקליטור DVD חודשי, ונמכרת בחנויות יודאיקה ברחבי העולם, ונשלחות בדואר למאות מנויים קבועים. התכניות מתורגמות לחמש שפות באמצעות כתוביות על המסך.

העורך הראשי של התוכנית הוא המנכ"ל של החברה, הרב אלקנה שמוטקין.

הפרוייקט החל בשנת תשס"א. נכון לשנת תשע"ב, יצאו במסגרת התוכנית למעלה ממאה ועשרים דיסקים, הכוללים כחמש מאות תוכניות שבועיות.

החל מי' שבט תש"פ שינתה התוכנית את פניה, והתוכנית מורכבת בחציה הראשון מסקירה על נושא בתורתו ובחייו של הרבי, ובחציה השני שיחה של הרבי, שלרוב מתקשרת לסקירה שלפניה.

ראו גם[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים

  1. פרוייקט זה החל בשנת תשס"ו, והחליף את המדור הקודם בו הוקרן מידי שבוע קטע וידאו ממקום מסויים ברחבי הגלובוס, בו צופים בקביעות במגזין.