שיחת משתמש:מ"מ וילהלם

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מ"מ וילהלם ענה על ההודעה האחרונה בדף שיחתו בתאריך כ"ט בסיוון ה'תשפ"ג.

ברוך בואך לחב"דפדיה!

שלום מ"מ וילהלם, וברוך בואך לחב"דפדיה - האנציקלופדיה החב"דית ברשת האינטרנט

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה פתוחה, שכולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לשפר ולערוך אותה.

  • בראש ובראשונה, מטרת האנציקלופדיה הינה הפצת תורת חסידות חב"ד, כידוע מענה מלך המשיח להבעל שם טוב כי התגלותו תהיה על ידי הפצת מעיינות החסידות חוצה. בנוסף לזאת, באנציקלופדיה מידע על כל נושא ומושג הקשור לחסידות וחסידים.
  • לתשומת לבך: אין להכניס חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים.
  • תקוותנו כי החומר הרב בחב"דפדיה יהיה לך לתועלת, ותרומותיך יהיו השתתפות בזכות להגדיל ולהרחיב את האנציקלופדיה לנחת כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח.
  • בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות הוספת ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך ניתן לעצב בדף ההעדפות האישיות.
  • בכל שאלה אפשר לפנות כאן, או בכתובת הדואר האלקטרוני: chabadpedia.a@gmail.com
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד

♦ נכתב על ידי חב"דפדי פעיל (שיחה) • יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד • 18:15, כ"ד בסיוון, ה'תשפ"ג (13 ביוני למניינם), ימות המשיח

לגבי הערכים הנפלאים שכתבת[עריכת קוד מקור]

ברוך הבא מ"מ! א. לא הבנתי מהם ההודעות שהשארת בדף חב"דפדיה:דיווח על טעויות, האם מדובר בשאלה? הוספה לערך?

ב. ישר כח גדול על שני הערכים שיצרת. להבא, כאשר אתה יוצר ערכים עשה זאת במרחב האישי שלך בהקשה על קישור זה. הערך אורות מצויירים קצר מדי ולכן הועבר לארגז החול שלך. לערך אורות פשוטים אין הקשר חב"די, אנא קשר את הערך לתורת חסידות חב"ד. יש"כ גדול! המשך כך בשיא השטורעם. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (22:14, כ"ד בסיוון, ה'תשפ"ג).

במענה על שאלה א. אני הערתי על מה שנכתב בערך ולאחר מכן תיקנתי את הערך לפי מידע יותר מדוייק
במענה לשאלה ב. איני מבין כוונתך שאין לערך הקשר חב"די. בעתיד אשתדל לכתוב בהקשה האישי שלי.מ"מ וילהלם - שיחה, 23:06, כ"ד בסיוון, ה'תשפ"ג 23:06, 13 ביוני 2023 (UTC)
האם אפשר למחוק את מה שכתבת בדף דיווח על טעויות או שהוא נחוץ לך?
הקשר חב"די: כל ערך חייב להיות קשור לתורת החסידות או לחסידים, כיוון שזוהי יחודיותה של חב"דפדיה. בערכים שכתבת לא כ"כ מוזכר תורת חסידות חב"ד, אם אני טועה תקן אותי. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (23:15, כ"ד בסיוון, ה'תשפ"ג).
אכן להבנתי אתה טועה היות שתורת החסידות דנה בארוכה את הנושאים הללו. מ"מ וילהלם - שיחה, 23:19, כ"ד בסיוון, ה'תשפ"ג 23:19, 13 ביוני 2023 (UTC)
אוקי, אז תביא מקורות (הבאת כמה בודדים). בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (23:21, כ"ד בסיוון, ה'תשפ"ג).
במענה לשאלתו על בקשת מקורות. תוך הערך כבר מצויינים המקורות. רובם לספר הערכין חב"ד (שקשה לי להבין מה לא חבדי בזה) ואם תרצה לעיין ראה "החודש" בהמשך תרס"ו ושם כמה מאמרים. ועוד בתחילת ההמשך תער"ב כמה מאמרים. ראה גם הגהות לפתח אליהו. ראה דרוש ג' שיטות.
ותמיהני על בקשת מקורות לזה. והוא כמו לבקש מקורות על זה שצמצום כפשוטו הוא סוגיא בתורת חב"ד מ"מ וילהלם - שיחה, 23:34, כ"ד בסיוון, ה'תשפ"ג 23:34, 13 ביוני 2023 (UTC)
לא התכוונתי לומר שאין מקום לערך זה בחב"דפדיה, כלל וכלל לא. אם יש יותר מקורות חב"דים אז תוסיף (למשל מה שכתבת כאן למעלה). הערך מעולה. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (23:48, כ"ד בסיוון, ה'תשפ"ג).
ההקשר החב"די ברור. אכן, יש מחסור בהערות שוליים, אך זאת כנראה מכיוון שהערך בנוי בעיקר על ספר הערכים (כצ"ל, לא הערכין) אליו מצוין כבר בערך בתוספת המילים "ראה בכ"ז". בא מועדשו"ת • כ"ה בסיוון ה'תשפ"ג ליצירה | 20:54, 14 ביוני 2023 (UTC)

אורות מצויירים[עריכת קוד מקור]

תודה על תרומתך לחב"דפדיה. עם זאת, הערך אורות מצויירים שכתבת אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה בשל נושאו, תוכנו או ניסוחו, או בשל היות הערך שכתבת קצר מדי מכדי להיות ערך אנציקלופדי. הערך שכתבת הועבר ממרחב הערכים אל משתמש:מ"מ וילהלם/‏אורות מצויירים.

ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את הערך, ולשם כך מומלץ לקרוא את המדריכים הכתובים העוסקים בכתיבת ערכים חדשים:

אם ברצונך לקבל סיוע אישי ניתן לפנות לאחד המשתמשים בחב"דפדיה באמצעות דף השיחה, או לבקש סיוע בדף החממה.

לאחר שהערך יורחב ויתוקן וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בחב"דפדיה - רק אז ניתן יהיה להחזירו למרחב הערכים.. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (22:14, כ"ד בסיוון, ה'תשפ"ג).

הודעה[עריכת קוד מקור]

תענה להודעה זאת בבקשה!. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (22:53, כ"ד בסיוון, ה'תשפ"ג).

איני יודע איך לענות על הודעות. האם כתיבה זו נחשבת כתשובה? מ"מ וילהלם - שיחה, 22:55, כ"ד בסיוון, ה'תשפ"ג 22:55, 13 ביוני 2023 (UTC)
כן נחשב כתשובה! שים לב לגבי ההודעות שכתבתי לך למעלה. וכעת עוד שאלה: מדוע יצרת שוב את הערך אורות מצויירים?? הרי הסברתי לך שהוא הועבר למרחב האישי שלך. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (23:12, כ"ד בסיוון, ה'תשפ"ג).
קודם כל הוספתי הרבה ענינים בערך המוזכר. שנית, הוספתי על הערך קודם שראיתי מה שכתבת.
ועכשיו תגיד לי אם אתה עדיין לא מבסוט ממה שנכתב שם. תודה.מ"מ וילהלם - שיחה, 23:17, כ"ד בסיוון, ה'תשפ"ג 23:17, 13 ביוני 2023 (UTC)
מעולה על ההוספות. בוודאי שאני מבסוט מהערכים שיצרת, רק מבקש שיהיה יותר הקשר חב"די. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (23:23, כ"ד בסיוון, ה'תשפ"ג).
לאחר שתראה המקורות ותבין שזהו סוגיא יסודית בתורת חב"ד תודיעיני שאין לך עוד טענות. תודה מראש מ"מ וילהלם - שיחה, 23:36, כ"ד בסיוון, ה'תשפ"ג 23:36, 13 ביוני 2023 (UTC)
אין לי כלפיף שום טענות ר' וילהלם . בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (23:44, כ"ד בסיוון, ה'תשפ"ג).

יוסף, כמו שידוע לך, אני לא עורך גדול בחב"דפדי. רציתי רק להעיר כמה דברים. הטעם שכתבתי הערכים אורות פשוטים אורות מצויירים הוא כי זהו נושא יסודי לכל מי שלומד חסידות ובפרט ההמשכים תרס"ו ותער"ב. מי שאינו מכיר שתי שיטות אלו, על אף שהמאמרים הנ"ל מחלקים ביניהם, עדיין יוקשה להבין במה מדובר. מזמן כבר באתי לכאן לחפש מושגים בחסידות ושמחתי לראות שהתחלתם להקפיד על מקורות ומראה מקומות. גם כמות הערכים גדל. אך בזה באתי להעיר. אכן כמו שראית, רוב מה שכתבתי על אורות פשוטים ומצויירים היה מיוסד על ספר הערכים חב"ד. אבל ראיתי שהוספתם לערכים על אורות את כל הערכים הכתובים בספר הערכים ובשמם הכתוב שם. לדוגמא הערך אור ושפע שיניתם ל"אור ביחס לשפע" וכמו שנקרא בספר הערכים. לדעתי אינו מן הנכון להשתמש בשמות בערכים המובאים בספר הערכים, כי הם מדי מפורטים ומדי מדויקים. הסגנון בו נכתב ספר הערכים חב"ד הוא באריכות ופרטיות מטורפת. אפילו אנציקלופדיה תלמודית לא נכתבה כך. החסירון לדעתי בכתיבה כזו מפורטת, כי זה קשה מאד למצוא סקירת העניין בקיצור. גם השמות המובאות בספר הערכים חב"ד אינם באמת כמו שמוכרים ללומדי חסידות. לדוגמא, מה שכתבתי "אורות פשוטים או אורות מצויירים", הוא השם המוכר ללומד חסידות רגיל, לא "אורות דספירות פשיטותם וציורם." גם ערכים אחרים שראיתי ששיניתם את שמם: "אורות וכלים" כך היה מלכתחילה. שיניתם ל"אורות ביחס לכלים" כמו בספר הערכים. "אור ושפע" שיניתם ל"אור ביחס לשפע." הרי שם זה אינו השם הרגיל בפי לומדי חסידות. וכהנה רבות.

אין רצוני להתערב בדרך שלכם, רק להעיר באתי ואתם, הטוב בעיניכם תעשו. אין לי בעיה אם תורידו את הערכים שכתבתי ותכתבו אותם בסגנון שלכם כי אכן הסגנון שכתבתי שונה מאד מכל שאר הערכים כאן. עכ"פ שיהיה לכם בהצלחה רבה. מ"מ וילהלם - שיחה, 16:01, כ"ט בסיוון, ה'תשפ"ג 16:01, 18 ביוני 2023 (UTC)

כתוב על עצמך![עריכת קוד מקור]

דף המשתמש

תודה על תרומותיך לחב"דפדיה. לרשותך עומד דף המשתמש, שבו ביכולתך להציג את עצמך ו/או את תחומי העניין שלך.

תוכל גם להציג בו כמה מתיבות המשתמש של חב"דפדיה, לבחירתך מכאן או מכאן

. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (23:45, כ"ד בסיוון, ה'תשפ"ג).