שיחה:בית רבי (ספר)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

למרות שבד"כ לא נהוג להכניס - כפי שהגדיר זאת פיני "פרסום ונבואות" לערך - נראה לי שהפעם הדבר הכרחי. קשה לי להסביר את-זה כאן כרגע, מפאת קוצר הזמן. חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...

העקרון הוא פשוט. דבר שידוע ומפורסם בשעת בת רבים, ראוי להיכנס לערך. דבר שידוע לכותב הערך "ממקורות אישיים" - אין מקומו בערך. --חיים נהר (שיחה) 17:48, 7 אוקטובר 2009 (IST)

אמינות[עריכה]

הרב שיע, כמדומני שהרבי אומר באיזהו מקומן שמחבר הספר הוא דייקן. בנוסף, אני מבקש להחליף את מנדל במענדל כנדרש ע"פ כללי הכתיב. שף ויתיבקאנפרענץ רום 23:44, 13 באפריל 2017 (UTC)

אנא הבא מקור, אם הרבי אומר זאת דברי בטלים כעפרא דארעא. מה שאני מצאתי בחיפוש זה מאמר של מונדשיין שמוזכר שם אמירה מהרבי הריי"צ (""על הבעש"ט ותלמידיו כתבו אחרים טוב ממנו, אבל על אדמו"ר הזקן כתב הוא טוב יותר", ציטוט מג'יקובסון), אבל לא הצלחתי למצוא התייחסות מהרבי. גם לי זכור אמירה של הרבי אבל האמירה היא שהמחבר דייקן ולא שהסיפורים מדוייקים. --שיעשיחה כ"ג בניסן ה'תשע"ז 15:55, 19 באפריל 2017 (UTC)
הוספתי את עניין האמינות כפי שאמרה פעם כ"ק אדמור, אם ידוע היכן התבטא אדמור הרייצ כך יהיה לתועלת רב להוסיף לערך -- נכתב ע"י יהודא לבנון ששכח לחתום את שמו.
ישר כח על ההוספה ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 04:36 • י' בסיוון ה'תש"ף

לגבי אי האמינות, אני שמעתי שהטעות היחידה בספר היא בנוגע לשנת הולדתו של כ"ק אדמו"ר הזקן. אגב, האם זה נכון שהסיבה לזה שהספר נערך רק עד הביוגרפיה על כ"ק אדמו"ר הצמח צדק היא בגלל שר' חיים מאיר הילמן שערך את הספר היה חסיד קאפוסט? משה נפתלין - שיחה, 15:55, ו' באב, ה'תש"ף 15:55, 27 ביולי 2020 (UTC)

כך שמעתי--| נכתב בשעה 15:56 ע"י חבר - היום, ו' באב ה'תש"ף (תש"פ) מגיע משיח. חשבתם פעם לאמץ יתומים? כנסו----

אין אמינות[עריכה]

אין אמינות זה הכל דברים מוזרים

אביגדור בן חיים