פסח צבי שמרלינג

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב פסח צבי שמערלינג ב770

הרב פסח צבי שמרלינג (יליד שנת תשל"ד, 1973) הוא שליח הרבי בשכונת פאר-ראקווי[1] שבניו יורק, מדריך חתנים, מגיה ועורך תורני, חבר מערכת אגרות קודש היוצאת לאור ע"י ועד הנחות בלה"ק, ומומחה למנהגי חב"ד.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בווין שבאוסטרי' בי"ד כסלו תשל"ד לאביו הרב עקיבא שמרלינג, עסקן חב"די בציריך שבשווייץ.

בבחרותו למד בישיבת תורת אמת בירושלים אהלי תורה קראון הייטס, ובמשך תקופה שימש כתלמיד-שליח בישיבת תומכי תמימים ליובאוויטש בברינואה.

בזמן לימודיו בישיבת אהלי תורה קראון הייטס בחצר הרבי ב-770 בשנים תשנ"א-תשנ"ב, נמנה יחד עם כמה מחבריו על מערכת פרטית שכתבה הנחות ויומנים מדברי הרבי יחד עם חברו הקרוב לספסל הלימודים הרב יוסף ישעיה ברוין, וחברים נוספים, ופרטים שונים מההתרחשויות והדברים שנאמרו על ידי הרבי, השתמרו רק בדברים שהם העלו על גבי הכתב.

לאחר נישואיו עם רעייתו מרת דבורה, בת המזכיר הרב בנימין קליין, למד בכולל אברכים שעל יד מזכירות הרבי, ובהמשך יצא לפעול בשליחות הרבי בשכונת פאר-ראקווי שבניו יורק.

לאורך השנים עוסק רבות במנהגי חב"ד, כשבין השאר היה מעורכי קובץ מנהגי חב"ד בעניני הריון ולידה, נמנה על עורכי המהדורה החדשה של קיצור דיני טהרה, ערך את המדריך עזר הלכות מנהגים והנהגות 'תפילה עם הרבי'[2], התפלמס בפומבי עם הרב טוביה בלוי על סמכותו של ספר המנהגים, ועוד.

במשך תקופה שימש כראש ישיבת תומכי תמימים שעל יד האוהל[3].

משמש כמדריך חתנים בקראון הייטס. הוא מתפלל בקביעות בזאל הגדול ב770.

לצד פעילותו בשליחות הרבי, משמש כמגיה ועורך ספרים תורניים, וכן חבר במערכת האגרות קודש היוצאת לאור על ידי וועד הנחות בלה"ק

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים

  1. Chabad of Far Rockaway.
  2. יצא יחד עם קובץ וידאו מלווה, בהוצאת אש"ל כפר חב"ד, תשנ"ט.
  3. דיווח באתר COL.