משה קליין

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מברשת לפסח.png ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
הרב קליין בעת עבודתו כסופר סת"ם

הרב משה הלוי קליין הינו סופר סת"ם ומוהל ידוע, מנהל מרכז הסת"ם 'הסופר' בקראון הייטס, שזכה לשמש בקודש את הרבי בשנים תשנ"ב-תשנ"ד.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בירושלים לאביו הרב אברהם אליעזר קליין ולאמו מרת לאה.

מצעירותו נמשך אחר האווירה החב"דית החסידית הפנימית, מה שהובילו לישיבת תורת אמת בירושלים, שם הפך לתלמיד קרוב ואהוב של ראש הישיבה הרב שמואל אלעזר היילפרין ונחשב אצלו למקבל פנימי בענייני חסידות והנהגות חסידיות של יראת שמים והתקשרות לאילנא דחיי.

לאחר חתונתו עם רעייתו מרת קריינדי בת הרב שמעון גולדמן, התיישב בקראון הייטס, וכמסורת המשפחה התמחה בכתיבת והגהת ספרי תורה והחל לעסוק בתחום כשהוא משקיע בעיקר בהגהה ממוחשבת של הספרים, תחום שהיה חדש באותה שעה והקנה לו פרסום גדול.

כאשר נוצר צורך להכשיר סופרי סת"ם בתוך תחומי ברית המועצות, בשל הגבלות הדת שהיו נהוגות אז, המחסור בתשמישי קדושה והקושי לייבא כמות גדולה של תשמישי קדושה באופן לא חוקי, נסע בשנת תשמ"ז לברית המועצות על מנת לבחון את סופרי הסת"ם שהוכשרו לכך.

לאורך השנים התנדב במסגרת ארגון 'הצלה', ולאחר המאורע הבריאותי של הרבי בכ"ז אדר הצטרף לר' אברהם (אינגי) ביסטריצקי והקדיש את כל עיתותיו לשמש את הרבי בקודש פנימה.

הוא זכה לשמש את הרבי באופן יום-יומי במשך למעלה משנתיים, ולאחריהם ראה ברכה רבה במעשיו ובית המלאכה שבהנהלתו התרחב והתפתח למעצמה של ממש.

הרב קליין מוזמן לעיתים קרובות לבתי חב"ד שונים ברחבי העולם[1] על מנת לעשות שם את ה'סיום' של כתיבת הספר, וספרי התורה שכותב ידועים בהידורם והינם בעלי ביקוש רב.

בשנת תשפ"ג היה שותף בפירסום אופן עשיית קשר התפילין של ראש של הרבי[2].

משפחתו[עריכה]

ראו גם[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים