יקותיאל ליפא פלדמן

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
(הופנה מהדף יקותיאל פלדמן)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב יקותיאל פלדמן מדבר בכינוס של קופת בחורים

הרב יקותיאל ליפא פלדמן (יליד שנת תשל"א, 1971) הוא משפיע בתומכי תמימים אהלי תורה קראון הייטס, ר"מ וחבר הנהלת ישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770, ומנהל בית חב"ד בשכונת ויליאמסבורג בברוקלין.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בח' טבת תשל"א לאביו הרב יהושע זליג פלדמן ראש ישיבת אחי תמימים ראשון לציון ולאמו מרת זהבה.

בצעירותו למד בישיבת תומכי תמימים בארץ הקודש, ובשנת תש"נ נסע ללמוד בישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770 במסגרת שנת ה'קבוצה'. עם תום שנת ה'קבוצה' - לאחר תשרי תנש"א - חזר לארץ הקודש וכעבור זמן לא ארוך, בחודש שבט, חזר ל-770. בחורף תשנ"ב ארגן יחד עם תמימים נוספים את 'מבצע בשורות טובות' - לדאוג שהתמימים מכל רחבי תבל יבשרו לרבי בשורות טובות רבות ככל האפשרי, כשהמארגנים (וכן המשתתפים) זוכים לקבל על כך תשובות עידוד מהרבי.

לאחר נישואיו עם בתו של הרב יוסף אברהם הלר מרבני קראון הייטס וראש כולל אברכים קראון הייטס קבע את מגוריו בשכונה, והחל לכהן כמשפיע בתומכי תמימים אהלי תורה קראון הייטס, וכר"מ בישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770.

במקביל לתפקידיו בתחום החינוך, החל בשנת תשנ"ז לפעול בפאתי שכונת ויליאמסבורג בברוקלין להפצת תורת החסידות בין תושבי המקום, ולצורך כך החל לערוך עלון שבועי עם פנינים מתורת החסידות הכללית ומתורת רבותינו נשיאינו, וכן לערוך התוועדויות ושיעורי חסידות עם תושבי המקום.

בנוסף, מוסר שיעור שבועי במאמרי הרבי לדוברי לשון הקודש ב-770.

סמל חבדפדיה חדש.jpg ערך זה הוא קצרמר בנושא אישים. אתם מוזמנים לתרום לחב"דפדיה ולהרחיב אותו.