יוסי כהן (ועד להפצת שיחות)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב כהן עובד בחודש תשרי במטבח אש"ל

Disambig RTL.svg.png המונח "יוסף יצחק כהן" מפנה לכאן. אם התכוונתם למשמעות אחרת, ראו יוסף יצחק כהן (פירושונים).

הרב יוסי (יוסף יצחק) כהן (יליד שנת תשל"ו, 1976) הוא מנהל פועל בהוצאה לאור ומערכת השיווק של הועד להפצת שיחות ומנהל מערכת ההוצאה לאור המחודשת של סדרת הספרים שיחות קודש, תושב קראון הייטס. בחודש תשרי מנהל בהתנדבות במשך למעלה מעשרים שנה את מטבח החסד של ארגון אש"ל הכנסת אורחים.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בירושלים בכ"א אדר ראשון תשל"ו לאביו הרב שמעון כהן, מנהל תפעולי בישיבת פורת יוסף, ולאמו מרת מיכל.

כנער נחשב לעילוי, ועם סיום לימודיו בתלמוד תורה הפצירו בהוריו שיכנס ללמוד בישיבה חסידית לא חב"דית, ואכן למד בה במשך מספר שנים, אך לאחר מכן למד בישיבה גדולה חב"דית, ולקראת שנת הלימודים תשנ"ו נסע ללמוד בישיבת תומכי תמימים המרכזית בחצר הרבי ב-770 במסגרת שנת ה'קבוצה'.

לאחר נישואיו עם רעייתו מרת איטא חוה, בת ר' דוד יהודה ומרת דינה מלכה נחמה לייאנס מאשדוד, קבעו בני הזוג את מגוריהם בקראון הייטס, שם נכנס לעבוד יחד עם אחיו ר' עמוס כהן בהוצאה לאור של הסט שיחות קודש המחודש, לצד שאר העבודות בבית הדפוס שניהל בשותפות עם ר' זאב קדנר.

בהדרגה, החל לקבל מהרב זלמן חאנין תחומי אחריות במסגרת פעילות הועד להפצת שיחות, וכיום משמש כמנהל פועל בהוצאה לאור ובשיווק ספרי הועד.

כמו כן, משמש כמפיק ומוציא לאור של כותרי דפוס שונים.

לצד הקפדתו על השתתפות במנייני התפילות של הרבי ועל השתתפות בחלק מסדרי ישיבת תומכי תמימים המרכזית, משמש כמדריך חתנים עבור תלמידי התמימים.

מידי שנה, משמש בהתנדבות כמנהל מטבח החסד של ארגון אש"ל הכנסת אורחים במשך חודש תשרי, ומנהל את הרכש, הכנת אלפי מנות הסעדה מידי יום, שינוע האוכל וחלוקתו, במשך למעלה מעשרים שנה.

משפחתו[עריכה]