יהודה לייב דונין

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב יהודה לייב דונין

ר' יהודה לייב דונין (יליד שנת תשל"ב, 1972) הוא משלוחי הרבי בחיפה ומנהל בית חב"ד בשכונת אחוזה בעיר, וחבר הוועדה לעניני גאולה ומשיח של צעירי אגודת חב"ד בארץ הקודש.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בחיפה בשנת תשל"ב לאביו המשפיע הרב ראובן דונין.

בילדותו למד בתלמוד תורה הכללי שבעיר חיפה. אחרי הבר מצוה עבר ללמוד בישיבת תומכי תמימים בלוד, ולאחר 3 שנים עבר ללמוד בישיבת תומכי תמימים מוריסטון שבמדינת ניו ג'רסי בארצות הברית, כאשר הוא מקפיד לשהות בכל שבת בבית חיינו עם הרבי.

כשסיים את חוק לימודיו בישיבה במוריסטון - עבר ללמוד בישיבת תומכי תמימים המרכזית 770, כשבמקביל החל לעסוק בהפצת החסידות בדפוס, ובהוצאה לאור של חומר עיוני ותוכני בקשר עם בשורת הגאולה של הרבי, יחד עם התמימים מנחם מענדל הנדל ושניאור זלמן הרצל.

במקביל עבד על הפקת סרט וידאו מקצועי המיועד לציבור הרחב, שימחיש את הציפיה לבוא הגאולה, ואת החובה להיות מוכן לקבלת פני משיח. הסרט היוה רעיון חדשני והוא נקרא בשם "מזוית אחרת".

בשנת תשנ"ו נשא לאשה את רעיתו חנה לבית הרב שמעון רוזנברג מעפולה.

בשנת תשנ"ז יצאו יחדיו בשליחות הרבי להקים בית חב"ד בשכונת אחוזה ורכס הכרמל בעיר חיפה, שם פועלים הם בפעילות עניפה ומתרחבת.

בשנת תשס"ב התמנה לחבר ב'ועדה לענייני גאולה ומשיח', שעל ידי צעירי אגודת חב"ד בארץ הקודש.

בשנים האחרונות פתח הרב דונין כולל להוראה ורבנות, במסגרתו לומדים אברכים המתעתדים לצאת לשליחות ולסייע לקהילות ברחבי העולם.

משפחתו[עריכה]

  • בנו, ר' מנחם מענדל
  • חתנו, ר' דודי גולדברג
  • חתנו, ר' שניאור קפלן