חגי הלוי

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב חגי הלוי (תשע"ח)

הרב חגי הלוי (אלול תש"י-תשפ"ג) היה שליח הרבי בבורסת היהלומים ברמת גן, ומרבני העיר גבעתיים.

תולדות חיים[עריכה]

פרק זה לוקה בחסר. אנא תרמו לחב"דפדיה והשלימו אותו. יתכן שיש על כך פירוט בדף השיחה.

בהמשך לעיסוקו של אביו בענף היהלומים, למד את מקצוע ביקוע היהלומים אצל היהלומן י. פרוכטר, והחל לעסוק ביצור של אבנים גדולות עגולות, פנטסי.

הצטרף כחבר מן המניין בבורסת היהלומים בשנת תשמ"ב, ולאורך שנות פעילותו העיסקית בבורסה, נחשב ליזם פעיל שחידש והנחיל רעיונות עסקיים שונים, בהם הקמת אזור מובחן באולם המסחר עבור קניינים מחו"ל, אירועי הנצחה לחברי בורסה, הוקרה לחברי בורסה שהגיעו לגבורות, הוצאה ספר המגולל את סיפורה של הבורסה מהקמתה ועד ימינו[1], ועוד. שימש בין השאר בתפקידים יו"ר ועדת תרבות ווועדת הוקרה והנצחה.

בשנת תשע"א נבחר לחבר הנהלת בורסת היהלומים לאחר שזכה בתמיכתם של מעל לשליש מהבוחרים.

החל משנות המ"ם פעל באופן רישמי כשליח הרבי בבורסת היהלומים, ובמסגרת תפקידו זה הקים וחנך את בית הכנסת הראשון והמפואר בבורסה ושימש כרב בית הכנסת, ודאג להקים בו שיעורי גמרא, חסידות, הרצאות בנושאים תורניים, ועוד.

כאשר העניק לרבי בשנת תשמ"ט את ה'מפתח' לבית הכנסת שבבורסה[2], נענה הרבי והודה לו, והוסיף "תהיינה אבנים טובות ביחד עם המצוות", ובהתאם להוראת הרבי המשיך כל חייו לעסוק בהפצת יהדות לצד עיסוקו במסחר יהלומים ומעורבות פעילה בחיי הקהילה של היהלומנים.

היה שותף בהקמתו של ארגון החסד "חיל-ה'" - חסד יהלומנים למען הקהילה, המטפל במתן מזון וסיוע כלכלי לחברי בורסה שנקלעו לקשיים כלכליים ורפואיים.

לצד פעילותו בבורסה, שימש כאחד מרבני העיר גבעתיים, ורב בית הכנסת הרמ"ה בעיר.

בבוקר חג השבועות תשפ"ג לקה בדום לב פתאומי והתמוטט בבית הכנסת שלו, פונה לבית העלמין בלינסון תוך פעולות החייאה, ושם נקבעה פטירתו, כשהוא בגיל 68.

משפחתו[עריכה]

  • בנו, הרב עומר הלוי - ממלא מקום אביו כשליח הרבי בבורסת היהלומים ברמת גן

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים