בנימין כהן

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ר' בנימין כהן במשרדו

הרב בנימין כהן (תרח"צ - כ"ח אייר תשפ"ד) - היה אחראי על הצד הלוגיסטי וטיפוח כפר חב"ד במסגרת הועד, במשך עשרות שנים.

תולדות חייו[עריכה | עריכת קוד מקור]

נולד בשנת תרח"צ לאביו יהודה ליב כהן (אחיו של ר' פולע כהן ע"ה).

עד שנת תשמ"ב ניהל מוסך טרקטורים במושב צפריה הסמוך לכפר חב"ד. הוא שותף עם עוד מספר חברים בעסק, אך בשלב מסויים החליטה החברה להתחיל לעבוד בשבת. משום כך, ר' בנימין כתב לרבי. הרבי ענה לו שעליו דבר ראשון לנסות ולשכנע את החברה שלא לעבוד בשבת, ואם הדבר לא ילך, אז עליו להגיע איתם לפשרה בעניין הפיצויים, ולפרוש. כך עשיתי, ולמרות שהפסיד הרבה כסף, לא היסס לרגע. מעניין ששנה לאחר המקרה, התמוטטה כל החברה, והוא שיצא בזמן לפחות יצאתי עם קצת מזומנים, מה ששאר השותפים לא זכו.

באותה עת כיהן כיו"ר ועד כפר חב"ד ר' שלמה מיידנצ'יק ע"ה. הוא שם עליו עין עוד בתקופה שעבד בצפריה, ולאחר ששמע על המקרה הציע לו מיד לקחת את האחריות על התזוקה והפיתוח של כפר חב"ד.

באותה עת הייתה לו הצעה נוספת, והוא שאל את הרבי על שני ההצעות. הרבי בחר באפשרות להשתלב בעבודה בכפר חב"ד וכתב לו להתעסק עם עבודות הגינון והפיתוח של כפר חב"ד שיהיה נקי ומסודר.

במשך השנים פיתח את המתחם של בית הכנסת 'בית מנחם', החנייה, הכיכר, רחבת החנויות של קיוסק גיטלה', ועוד. השקיע את כוחותיו וליבו בכל הקשור לטיפוח וסדר בכפר חב"ד והיה מעורב בכל אירוע, התוועדות, הכנות לל"ג בעומר, וכדומה, גם מעבר לשעות העבודה הרשמיות.

רעייתו מרת חנה כהן ע"ה נפטרה בשנת תש"ע, לאחר מחלה קשה.

בחודש אייר תשפ"ד פונה לבית הרפואה, ובכ"ח אייר נפטר. בן 86 היה בפטירתו. נטמן בחלקת חב"ד בהר הזיתים.

משפחתו[עריכה | עריכת קוד מקור]