במחנה צבאות השם

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מגזין 'במחנה צבאות השם' לחברים בתוכנית המשפחתית
העיתון במחנה צבאות השם לילדי אנ"ש

במחנה צבאות השם הינו עיתון לילדים של ארגון צבאות השם בארץ הקודש. הוא העיתון החב"די לילדים הוותיק ביותר בארץ הקודש. העיתון החל לצאת בשנת תשמ"ט וזכה לברכותיו ועידודיו של הרבי מלך המשיח.

ייסוד העלון[עריכה]

העיתון החל לצאת לאור בשנת תשמ"ט, כהמשך לדפי המשימות שהופצו בין ילדי ישראל. לאחר הסתלקות הרבנית חיה מושקא כאשר הרבי ביקש להקים מוסדות וארגונים על שמה, הוחלט במשרדי ארגון צבאות ה' להוציא לאור ירחון בצורה מסודרת, לעילוי נשמתה. ההצעה קיבלה את אישורו של הרבי.

לכל אורך הדרך, קיבלו העורכים מענות ועידודים מהרבי. מענה מיוחד שקיבלו היה "להצלחה רבה בתוככי כלל ישראל עד לשישים ריבוא מישראל". המזכירים מספרים כי בכל פעם שהגיע עתון חדש, השאירו הרבי בחדרו הקדוש. כמעט על כל עתון השיב הרבי במענה מיוחד שאף התפרסם במסגרת מיוחדת בעיתון עצמו. הרבי התייחס לא רק לתוכן העתון אלא גם לתמונות השער ולגרפיקה הכללית.

מיסדי העיתון היו הרב נפתלי ליפסקר והגב' בלומה נחשון. מנהל העיתון הרב משה זלמנוב שהוביל את העיתון בשנים תנש"א - תשנ"ב. רכז העיתון הרב שניאור חברון נחשון שהוביל את העיתון עד לשנת תשנ"ו-תשנ"ז.

התחדשות ההוצאה לאור[עריכה]

בשנת תשס"ה לקח על עצמו מרכז חב"ד העולמי לקבלת פני משיח בשיתוף צבאות השם בארץ הקודש את הדפסת העיתון, והוא החל לצאת באופן קבוע מידי שבוע במסגרת שבועון בית משיח.

העיתון במחנה צבאות השם לילדי ישראל

בשנת תשס"ז החל לצאת - 'במחנה צבאות השם - העלון לילדי ישראל'. עלון זה מותאם בסגננו גם לילדים שאינם שומרי תורה ומצוות לעת עתה, נכתב על ידי טובי הכתבים, משולב באיורים מיוחדים ומודפס בפורמט כרומו צבעוני.

בשנת תשע"ז קיבל העיתון שדרוג וצורה חדשה והחל לצאת לחברים בתוכנית המשפחתית (בנוסף לעיתונים לילדי אנ"ש ב'בית משיח' ולילדי ישראל)[1].

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים