היברו בוקס (אתר)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
(הופנה מהדף HebrewBooks)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
סמל האתר בשיתוף עם ספריית חב"ד

היברו בוקס, או בשמה באנגלית HebrewBooks, היא ספרייה באינטרנט, שהוקמה במקורה לצורך שימור ספרים עתיקים של מחברים, במיוחד בארה"ב, שספריהם אינם מצויים להשגה.

בהמשך הפרוייקט החליטו מנהלי האתר, לפתוח פרוייקט ענק של שימור וצילום כל הספרים היהודיים, כשהדגש הוא בעיקר על ספרים שקשה להשיג, אך גם על כל הספרים השימושיים. ברשימת הספרים ישנה מקום מיוחד לספרים נדירים וכתבי יד עתיקים, לקדמונים, שותי"ם, כתבי עת, ביוגרפיה, מלבד כל הספרים השימושיים, נגלה ונסתר, חסידות ומוסר, השקפה, וכו' רובם בלשון הקודש, ומיעוטם באנגלית.

יש לציין כי המערכת מציעה גם אפשרויות חיפוש משוכללים ביותר, שאינם קיימים כמעט בשום ספרייה, המציעה ספרים מצולמים בצורת הדף המקורית. מבין אפשרויות החיפוש, היא לחפש שני מילים במרחק של 30 מילים ביניהם, לחפש מילה "או" מילה אחרת, מילה "או ועוד" מילה אחרת, וכן הלאה.

ישנם הוראות הסברה באתר, בשלוש שפות, אידיש, עברית, ואנגלית.

שיתוף פעולה עם ספריית חב"ד[עריכה]

בשנים האחרונות החלה ספריית חב"ד ב770, לשתף פעולה עם אתר HebrewBooks, המציע ספרים אלקטרוניים תורניים סרוקים, ביניהם ספרים מאוספי הספרייה. אם ספר מהאתר נמצא בספרייה האתר ייקשר לקטלוג הספרייה (האתר מקשר גם לקטלוג המאוחד של הספריות בישראל ול-OCLC).

ראו גם[עריכה]

קישורים חיצונים[עריכה]