תמיר קסטיאל

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב קסטיאל
הרב תמיר קסטיאל בעת תהלוכת ל"ג בעומר (תשפ"ד)

הרב תמיר קסטיאל (יליד שנת תשל"א, 1971) הוא שליח הרבי ורב קהילת חב"ד בשכונת קטמון ירושלים, ומחליפו של הרב ישראל הלפרין בשליחות בעיר הרצליה.

תולדות חיים[עריכה | עריכת קוד מקור]

נולד בי"ד שבט תשל"א לאביו יעקב ולאמו ירדנה חנה, וגדל ברמת השרון.

עם סיום לימודי התיכון, נכנס ללמוד פיסיקה ומדעי המחשב באוניברסיטה, ובתקופה זו החל להתקרב לשמירת תורה ומצוות והפך לחסיד חב"ד כשהוא שומע שיעורים רבים מהרב ישראל הלפרין שהפך לרבו האישי, למשפיע שלו, ולמורה דרכו בחיים.

בהגיעו לגיל נישואין, התחתן עם רעייתו מרת נעה בת יעקב יצחק וחסיה מלכה לשם, שהיתה אף היא בתהליכי התקרבות לחסידות חב"ד, וגדלה במשפחה דתית-לאומית[1].

לאחר נישואיו התיישב בשנת תשנ"ז בירושלים והצטרף למערך שלוחי הרבי בעיר, כשהוא מקים בית חב"ד בקטמון.

בשנת תש"ס יזם את הקמתה של ישיבה לחוזרים בתשובה, בראשה עמד הרב נעם ישראל הרפז.

במהלך שנות פעילותו בשכונה, דאג בין השאר להקמת 3 מקוואות טהרה[2], הקמת מעון יום ו-6 גני חב"ד בשכונה, הקמת בית ספר שלהבות חב"ד, ניהול רשת גני חב"ד בירושלים עם למעלה מ-30 כיתות, וכן ייסד פרוייקטים שונים.

עם התרחבות הפעילות, הביא תחתיו זוגות שלוחים נוספים שיפעלו במקום: קטמון-המושבה בניהולו של הרב אור זיו, קטמון-גוננים בניהולו של הרב שלמה סגל, קטמון ח-ט בניהולו של הרב מאור אוחנה, לב קטמון בניהולו של הרב שמואל קסטיאל. בנוסף, בשנת תש"פ פתח הרב קסטיאל סניף חדש בעצמו בשכונת קטמון-רסקו, כשבסך הכל מידי שבוע בשבוע מגיעים שלוחי הרבי בקטמון לאלפי משפחות, ילדים ונערים מכל הגילאים והמגזרים, בשיעורי תורה ופעילויות מסביב לשעון.

בשנת תשע"ח החל לפרסם שיעור וידאו שבועי על פרשת השבוע, המתפרסם גם באתרי האינטרנט. כמו כן מאז פטירת הרב ישראל הלפרין ממשיך למסור את שיעור הלקוטי תורה שנמסר בכל ליל שישי. השיעור משודר בזום ויוטיוב ומתפרסם בערוץ היוטיוב של חב"ד הרצליה.

בשנת תשפ"ב, עם התגברות מחלתו של הרב ישראל הלפרין, שליח הרבי ורב קהילת חב"ד בהרצליה, ביקש ממנו למלא את מקומו, כשהרב הלפרין התקשר באופן אישי לכל אחד מאנשי הקהילה והמקורבים והודיע לו על כך שהוא יוצא לנבצרות ואת מקומו ימלא הרב קסטיאל.

לאחר פטירתו של הרב הלפרין בה' אלול תשפ"ב, הוכרז בעת מסע הלוויה באופן רישמי כי הרב קסטיאל ימלא את מקומו כשליח של הרבי בהרצליה[3].

משפחתו[עריכה | עריכת קוד מקור]

  • בנו, ר' מנחם מענדל קסטיאל
  • בתו מרת מנוחה רחל, רעיית ר' יאיר אדר
  • בנו, שמואל, נשוי לדבורה לאה לבית פריימן
  • בתו, חי'ה מושקא, רעיית ר' יעקב אמיתי

קישורים חיצוניים[עריכה | עריכת קוד מקור]

הערות שוליים

  1. מכתבי הרבי אודות השידוך ופירוט המאורעות סביבו, נדפסו בתשורה קלי תשס"ד, ח"י סיפורי מופת, עמוד 79.
  2. דיווח באתר COL, תשס"ז.
  3. תיעוד דומע: הרב קסטיאל הוכתר כשליח וכממלא מקומו של הרב הלפרין, דיווח באתר חב"ד אינפו.