שלום דובער אלפרוביץ'

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב שלום בער אלפרוביץ'

הרב שלום דובער אלפרוביץ' (ל' סיון תר"צד' סיון תשע"ה) היה מעובדי המרכז לעניני חינוך, ומשלוחי הרבי בעיר ניו הייבן שבמדינת קונטיקט ומשפיע בישיבת תומכי תמימים המקומית.

תולדות חיים[עריכה]

נולד לאביו ברוסיה בא' דראש חודש תמוז תר"צ לאביו המשפיע החסידי ר' חיים משה אלפרוביץ' ולאמו מרת דאבא גיטא.

בעודו ילד בן 6 עלתה משפחתו לארץ ישראל, והתגוררה במשך תקופה בירושלים, ולאחר מכן קבע אביו את מגוריו ברמת גן, ושלח את בנו ללמוד בישיבת אחי תמימים תל אביב, וכעבור מספר שנים נסע ללמוד בישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770, ועוד באותו בחור החל לעבוד כמתרגם בבית הדפוס של החסיד ר' מרדכי שוסטרמן.

את השידוך שלו עם רעייתו מרת סאשע יזם הרבי בעצמו, ולאחר נישואיו קבע את מגוריו בקראון הייטס ועבד במשך מספר שנים במכירת ספרים תחת המרכז לענייני חינוך ועסק בכך כחמש עשרה שנה, כשבמקביל שלח ידו במכירת אתרוגים בתקופת החגים.

בהמשך, עבר להתגורר בלדאלאס שבטקסס ועבד שם בהוראה, וכעבור תקופה נוספת עבר להתגורר בס. לואיס שם עבד כשוחט, משם המשיך לפנסליבניה ועסק בשליחות הרבי בקירוב סטודנטים יהודיים, ובסופו של דבר קבע את מגוריו בניו הייבן שם שימשה אשתו במשך שנים ארוכות כמנהלת בית הספר החב"די המקומי, בעוד הוא שימש כמשפיע בישיבת תומכי תמימים המקומית, ובמקביל עסק בשליחות הרבי עם יוצאי מדינות רוסיה וברית המועצות, ובשנים המאוחרות יותר הקדיש לכך את כל זמנו ומרצו וזכה לקרב מאות יהודים לשמירת תורה ומצוות ולאורה של חסידות חב"ד.

בשנותיו האחרונות התגורר אצל בתו בלוס אנגל'ס שבקליפורניה שם נפטר בגיל 84 ביום שישי ד' סיוון תשע"ה.

משפחתו[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]