שיחה:פנחס מקוריץ

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

"ידוע המשל שסיפר אדמו"ר הזקן לר' פנחס, לאחר שזה התרעם על הפצת החסידות בריש גלי." מחקתי את הקטע הזה מגוף הערך. מתאים לכתוב את המשל בערך בכמה מילים, ולפתוח ערך בפני עצמו למשל והנמשל באריכות. --chabadnik - שיחה 11:09, 3 דצמבר 2008 (EST)

אשתדל בקרוב. חסיד חב"ד* חב"דפדיה - באו נעשה את זה* אידישעפדיה.
נראה לי די מוזר לקרוא לערך העיקרי כך ולהפניה פנחס מקוריץ. כמדומני שאף אחד לא שמע עליו בשם הזה. לתומי חשבתי שמדובר באיזה חסיד מהדורות האחרונים (זה ע"ד אם הערך העיקרי על אדה"ז היה שנ"ז בורוכוביץ'). לתשומת לב: אף אחד מהמקושרים ישירות לקטגוריה:חסידים ואנשי מעשה לא נקרא בשם משפחתו חוץ ממנו.--M&n 01:59, 4 דצמבר 2008 (EST)
אם אתה אומר... אשמח לשמוע חוו"ר נוספות בעניין. חסיד חב"ד* חב"דפדיה - באו נעשה את זה* אידישעפדיה.
לדעתי, מכיוון שמדובר באנציקלופדיה, מתאים יותר שהשם של הערך יהיה השם הכי נכון (גם אם הוא מוכר יותר בשם אחר) והשם השני יהיה הפניה. אצל הרביים, הסיבה שהם נקראים "אדמו"רים" ולא בשמותיהם הפרטיים, זה מצד כבוד, ולא מצד השם המוכר יותר. זאת דעתי עלכ"פ. --chabadnik - שיחה 08:36, 4 דצמבר 2008 (EST)
אם כך, אזי לרבי לוי יצחק מברדיטשוב יש לקרוא לוי יצחק דרבמיקר וכו'. חסיד חב"ד* חב"דפדיה - באו נעשה את זה* אידישעפדיה.
יתכן שכשיש הפניה זה באמת לא משנה. אני הסתכלתי בשינויים אחרונים. בכל אופן הזכרתי את אדה"ז רק להמחשה ולכן כתבתי ע"ד (מודגש). אבל בעיה קטנה - בנ"א שיחפש ר' פנחס מקוריץ, בקטגוריה שלו, יכול לחשוב שהוא לא מופיע. --M&n 13:35, 4 דצמבר 2008 (EST)

בקשר לרבי לוי יצחק מברטישוב, אני באמת לא יודע מה להגיד לך. כמעט אף אחד לא מכיר אותו עם שם משפחתו "דרבמינקר" (בדקתי בויקיפדיה, גם שם הוא מופיע עם השם "לוי יצחק מברדיטשוב", ולא מופיע בכלל בערך מה היה שם משפחתו, שזה מראה כמה שהפרט הזה לא מוכר). באמת צריך להחליט על מדיניות קבועה בעניין. אין לי הצעה ברורה בנתיים. למישהו יש? --chabadnik - שיחה 13:45, 4 דצמבר 2008 (EST)

בנתיים עשיתי הפניה מ"דרבמינקר". --chabadnik - שיחה 13:46, 4 דצמבר 2008 (EST)

תורתו של רבי פנחס[עריכה]

ישנו ספר נוסף מתורתו של רבי פנחס נ"ע הנקרא אמרי פנחס יצא בכמה מהדורות 185.24.206.254 12:58, 22 במאי 2017 (UTC)

הוספתי. תודה.