סמל חבדפדיה.png

הידעת? אנשי חינוך, עיתונאים וסופרים נעזרים במידע שבחב"דפדיה ומעבירים אותו לרבבות
לחצו כאן לתרומה ועזרו לנו להפיץ את מעיינות החסידות בצורה הטובה ביותר

שיחה:חסידות

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בושה לחבדפדיה שיש כבר 3000 ערכים וערך כה בסיסי - אין. בואו לערוך ולהשלים. אני כתבתי מקופיא, בלי לחשוב ייתכן שיש פה קצת שטויות, לא נורא, שימו לב אל השעה--אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 09:32, 13 אוגוסט 2009 (IDT)

יישר כח על העלאת הערך הנוכחי, טוב שיש כאלו ששמים כאן לב לכאלו דברים! יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת

חסידות מהי?[עריכה]

רציתי לשבת ולערוך את הערך, אבל התחלתי לקרוא ותפסתי שהיות והעתקת (מויקיפדיה?) את המילים, אז בוודאי שבלתי אפשרי להשאיר זאת כך, כי הרי אדמו"ר הריי"צ מסביר ארוכות (בכמה מקומות) שחסידות איננה מפלגה ואיננה תנועה, ובפרט לא חסידות חב"ד. אם כן, על מה באת לכתוב כאן בערך זה? יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת

אם המטרה שלך היא לכתוב אודות חסידות הכללית, אז יש כאן כבר ערך בשם זה. יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת
אולי הוא מתכוון לכתוב ערך אב על חסידות חב"ד והחסידות הכללית. חסיד חב"ד* אידישעפדיה* המהפכה החדשה
אולי כדאי לעשות את הערך "חסידות" ערך של פרושונים שיפנה לחסידות הכללית, חסידות חב"ד, ותורת החסידות. מתמיד 07:32, 14 אוגוסט 2009 (IDT)
א. לא ידעתי על קיומו של הערך חסידות הכללית, פאשלה. ב. אגב כך הערך ההוא זקוק לעריכה, כי הוא מתייחס לתקופת זמן ולא למושג. --אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 20:49, 14 אוגוסט 2009 (IDT)

טוב, לאחר שהבהרתי את עצמי שא. אני לא התכוונתי לפתוח ערך נפרד מחסידות הכללית, אלא לאותו ערך, רק מחוסר ידיעה. ב. שאכן חסידות הכללית לא ממלא את מטרתו מחמת חסרון תוכן. האם מישהו מתכוון לאחד ולצרף את שני הערכים לטובת ערך שיכיל א. תוכן ומשמעות המושג חסידות ובהרחבה, ב. מידע היסטורי מדוייק? אני מאוד עייף כעת, וממשאין לי כוח עבור זה--אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 14:25, 16 אוגוסט 2009 (IDT)

כמוני כמוך. למרות שהשעה היא שעת צהריים, אני ממש ממוטט, מסיבות שונות. בל"נ זה העריכה האחרונה שלי בשעות הקרובות, למרות שיש אלף ואחת דברים שזועקים טפל בי!...ממש מצטער, זה לא יקרה שוב בל"נ. חסיד חב"ד* אידישעפדיה* המהפכה החדשה

נכתב שהבעש"ט הקדוש נפטר בשנת תקי"ח.. שינתי זאת לשנת "תק"ח" לפי ידיעתי -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת.

הבעש"ט נפטר בשנת תק"כ. שינתי בערך. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), ד' בחשוון ה'תשע"ב 15:57, 1 בנובמבר 2011 (UTC)

החסידות כיום[עריכה]

אם הציבור הליטאי והציבור ה"עוילמשע" נקראים כיום חסידים, אזי אכן רוב הציבור האשכנזי הינו חסידי. ואם לאו, אבקש מקור לעובדה שהציבור האשכנזי ברובו חסידי, ושחלק גדול מהמרוקאים וכו' הינם חסידים... • כבושה בגולה הושענאועידת ליובאוויטש 16:05, 21 ביולי 2013 (UTC)