ראובן וולף

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב וולף
הרב וולף מתוועד בבית הכנסת בית מנחם בכפר חב"ד (תשפ"ד)
הרב וולף מתוועד בבית הכנסת בית מנחם בכפר חב"ד (תשפ"ד)

הרב ראובן וולף (יליד שנת תשל"ב, 1971) הוא משלוחי הרבי בלוס אנג'לס קליפורניה, מרצה מבוקש ומחנך בעל שם, מנהל ארגון הנוער היהודי הגדול במדינה 'מעין ישראל', ורב קהילת 'מעין ישראל'.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בשנת תשל"ב כצאצא לשושלת חסידות רופשיץ, והתחנך בצעירותו בישיבות של חסידות בעלז, סלבודקא ומיר.

תוך כדי לימודיו בישיבת סלבודקא, נחשף בשנת תשמ"ט לחסידות חב"ד בעקבות שבת בה התארח בכפר חב"ד, והחל ללמוד חסידות באופן אינטנסיבי עם הרב זלמן גופין הרב מנחם מענדל ווכטר והרב זלמן לנדא, ובעקבות כך הוציאו אותו מישיבת סלבודקא והפך לחסיד חב"ד, ולאחר נישואיו החל בשנת תשנ"ה לעסוק בחינוך בשכבות גיל שונות, והחל להרצות ברחבי העולם, בעיקר ברחבי צפון אמריקה.

בשנת תשס"ו ייסד את ארגון הנוער 'מעיין ישראל' הפועל להטמעת ערכי החסידות ברוחו של הבעל שם טוב, ותוך שנים מעטות הפך לארגון הנוער היהודי הגדול ביותר בקליפורניה.

עם התפתחות הקהילה סביב הארגון, החל לשמש גם כרב קהילת 'מעין ישראל', והוא נמנה כיום על שלוחי הרבי בלוס אנג'לס שבקליפורניה.

הרב וולף נודע כמרצה רהוט ומבוקש, והרצאותיו מצליחות לסחוף צעירים רבים ולעודד אותם להעמיק בתכני ההרצאה בכוחות עצמם.

בשנת תשע"ח קיבלו פירסום מיוחד נאומיו בכינוס השלוחים העולמי ב-770, ולאחר מכן בכינוס לקראת י"א בניסן בתל אביב, שבהם חשף את הקשיים הפנימיים שעבר בקשר לאמונה ברבי כמלך המשיח ולנשיאתה בגאון, ואחר כך את מה שהניע אותו להתגבר על הקשיים ולדבר בגלוי על עניני גאולה ומשיח וזהות המשיח ללא חשש. בנאומו לקראת י"א בניסן הכריז בפעם הראשונה את הכרזת "יחי אדוננו" בפני קהל האלפים.

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים