קרן שמחת חתן וכלה

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
לוגו הארגון

קרן שמחת חתן וכלה (KSCVK[1]) הוא ארגון צדקה בקראון הייטס, המסייע בהוצאות החתונה למשפחות מעוטות יכולת, יתומים, בעלי תשובה ומקורבים, ועוד.

מלבד השתתפות כספית בהוצאות אירוע החתונה, מעניק הארגון מעטפת סיוע ברכישת ביגוד כלי בית ושאר הצרכים הקשורים להקמת הבית.

היסטוריה[עריכה | עריכת קוד מקור]

הארגון הוקם בשנת תשנ"ג על ידי מרת דבורה בנג'מין ובעלה ר' שמואל, במטרה לסייע לחתנים וכלות מעוטי יכולת לקיים את שמחת החתונה שלהם כמו כולם, זאת בהשראת מקרה שאירע עם הרבי, ששמע מבעד לחלון חדרו חתונה שהתקיימה בחצר 770 ללא תזמורת שליוותה את החתן והכלה לחופה, וכשהתעניין לסיבת הדבר, הורה שיזמינו תזמורת והרבי עצמו ישלם על כך.

בשנים הראשונות גיוס המשאבים לפעילות הארגון התנהל על ידי בני הזוג עצמם בלבד, כאשר גברת בנג'מין יושבת לאורך כל ימות השנה מספר שעות ביום במרכז שדרת המסחר של רחוב קינגסטון ומתרימה עוברים ושבים, בעוד בעלה מסתובב עם דלי צדקה בין המתפללים בתעניות ובימים מיוחדים.

בשנה הראשונה עמד מחזור הכספים השנתי של הארגון על 30,000$ בלבד, והצליח לסייע ל-15 זוגות להינשא, כשכל אחד קיבל סיוע בסך 2,000$ בלבד.

כיום, בנוסף לגיוס המשאבים העצמי של בני הזוג שממשיך להתקיים כבר עשרות שנים במסירות באמצעות קשר אנושי בלתי אמצעי, מקיים הארגון התרמה שנתית בסמיכות לחג השבועות הפותחת את עונת החתונות החב"דית, וכן דינר התרמה חגיגי.

נכון לשנת תשפ"ג מחזור הכספים השנתי של הארגון עומד על מעל ל-1,000,000$, והסיוע הכספי לכל חתונה מוענק בהתאמה לצרכים, כאשר יש חתונות שהארגון מממן את ההוצאות כולם.

קישורים חיצוניים[עריכה | עריכת קוד מקור]

הערות שוליים

  1. ראשי תיבות של: Keren Simchas Chosson V'Kallah.