מכללת פנימיות רמת אביב

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
(הופנה מהדף מכללת פנימיות)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Merge-arrows-3.png מתקיים דיון בו מוצע לאחד את הערך מדרשת פנימיות עם הערך מכללת פנימיות, הסיבה לכך היא: נראה שמדובר באותו מוסד, יש להעביר את התוכן בערך זה לערך מדרשת פנימיות.
אם אין התנגדויות, ניתן לאחד את הערכים שבוע לאחר הצבת התבנית.

מכללת פנימיות היא מכללה בשכונת רמת אביב. במקום לומדים את פנימיות התורה ומגלים את פנימיות הנפש. המכללה נפתחה בחודש אלול תשס"א, כאשר את הניהול הגשמי נטלה על עצמה הגב' רינת ברנס, אשת פרסום ושיווק שטעמה מאור החסידות, ראתה כי טוב והחליטה להנחילו גם לאחרות.

המכללה שהחלה כמקום לשיעורים והרצאות לציבור הנשים הפכה חיש מהר למעצמה של ממש. קרוב לארבעים בנות לומדות במקום, רובן אף בתנאי פנימיה, כשבמשך היום מתקיימים שיעורים והרצאות מפי טובי המרצים.

אחר הצהריים נפתח המקום לקהל הרחב, נשות רמת אביב והסביבה מגיעות בקביעות לשמוע הרצאות על נושאים מרתקים בחסידות, מחשבת ישראל והלכה. מפעם לפעם נערכות במקום התועדויות מיוחדות ופעם בחודש מסיבת ראש חודש מרתקת המושכת קהל רב.

בנות המכללה זוכות לתנאי פנימיה מעולים בדירות נאות ולשלוש ארוחות ביום כשכל ארוחה הופכת ל'התוועדות' בפני עצמה.

מדי שבוע יוצאות הבנות למבצע נש"ק.

המדרשייה פועלת על בסיס שיעורים וקורסים המועברים מפי מיטב המרצים מידי יום.

מלבד תוכניות הלימודים מפעילה המדרשייה סדרה של פעולות אטרקטיביות כגון טיולים, מבצעים, סמינריונים ושבתות אירוח בהם משתתף קהל רב.

עם התפתחות המוסדות, מונה אחד מרבני הישיבה על נושא השידוכים עבור הצעירים והצעירות שהתקרבו ליהדות, כאשר נעשים גם שידוכים בין תלמידי הישיבה לתלמידות המדרשה. רק בשנה האחרונה נערכו כארבעים חופות על ידי הנהלת הישיבה.