ישראל ברוד

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב ישראל ברוד באמירת לחיים

הרב ישראל ברוד (יליד תשט"ו), הוא מנטור חב"די בעל ותק המשמש כיועץ ארגוני לשלוחים ומוסדות ברחבי הארץ והעולם, ומשפיע בכפר חב"ד. שימש בעבר כמנהל שבועון כפר חב"ד ובמשך עשרות שנים עמד בראשות אגף הסניפים של צעירי אגודת חב"ד ארץ הקודש.

תולדות חיים[עריכה]

הרב ישראל ברוד

נולד בז' סיון תשט"ו בארצות הברית לאביו ר' יחזקאל ברוד ולאמו מרת טויבע.

בהגיעו לגיל נישואין, התחתן עם רעייתו מרת פרדי בת ר' יצחק גאנזבורג, ופתחו את בית חב"ד הראשון למדינת ניו ג'רזי בעיר טינק. לאחר 10 שנים עלו לארץ לעיר קריית מלאכי - נחלת הר חב"ד, ולאחר ארבע שנים קבע את מגוריו בכפר חב"ד.

עבד במשך עשרות שנים בצעירי אגודת חב"ד ארץ הקודש, והיה שותף בהובלת התנופה וההתפתחות של גיוס שלוחים והתאמת מקומות השליחות וסיוע בצעדיהם הראשונים, בתפקידו כמנהל אגף הסניפים. יזם בין היתר את כינוס השליחות הארצי ופעל לראשונה עם בני ובנות השלוחים תוך הקמת קעמפ צעירי השלוחים.

גם לאחר פרישתו מצא"ח, המשיך לעסוק עם השלוחים, ורתם את כשרונו והנסיון שצבר על מנת לייעץ ולהדריך לשלוחים, בדגש על בניית קהילה, יצירת קשר אישי עם תורמים, גיוס כספים, ועבודה ארגונית מסודרת.

בשנת תשס"ט התבקש לקחת על עצמו את ניהול שבועון כפר חב"ד, ועם סיומו של תהליך הבראה שנמשך שלוש שנים, פרש מניהול העיתון בחודש אייר תשע"ב לאחר שדאג לכיסוי חלק מחובות העיתון.

כיום לצד עיסוקו כמנטור ויועץ אישי לשלוחים וארגונים בכל רחבי העולם ומסירת הרצאות, משמש כמשפיע בכפר חב"ד, ומוסר שיעור חסידות מדי יום שישי בבית הכנסת בית מנחם.

רעייתו פרדי שימשה במשך מספר שנים כעורך ראשית של מוסף הנשים המצורף לשבועון כפר חב"ד, ובהמשך לכך הוציאה לאור את הספר 'סיפור אישי: נשים מספרות על חיים חסידיים'.

משפחתו[עריכה]