יוסף ישעיה אברהמס

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב יוסף ישעיה אברהמס, עובר מול הרבי
הרב יוסף ישעיה כתלמיד בישיבת ליובאוויטש בדפורד. תשי"ב

הרב יוסף ישעיה אברהמס (יליד שנת תרצ"ז) הוא חסיד חב"ד המשמש כמשפיע בתומכי תמימים מיאמי שבפלורידה; בעבר שימש כמשפיע בישיבת תומכי תמימים לוד ובנחלת הר חב"ד.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בפילדלפיה שבארצות הברית בכ"ד בתמוז תרצ"ז לאביו ר' חיים ברוך ולאמו מרת שרה פריידא, המשפחה לא נמנתה על חסידי חב"ד.

בהיותו כבן שבע נכנס ללמוד בסניף ישיבת 'אחי תמימים', שנוסד על ידי הרב שלום צבי שניידרמן, ששימש כרב בית הכנסת נוסח האר"י במקום, ולמד בכיתתו של הרב יצחק דוד גרונר.

בהיותו כבן 11, עברה משפחתו להתגורר בשיקגו והצטרפה לקהילת חב"ד במקום של בית הכנסת בני ראובן שיקגו, אך כעבור חודש בלבד נפטר אביו באופן טראגי והמשפחה חזרה לפילדלפיה; שאר חברי כיתתו נרשמו לישיבת טלז בקליבלנד אוהיו, אך בהשפעת הרב דוד משה ליברמן נשלח על ידי אמו לישיבת ליובאוויטש בקראון הייטס, בין השאר בשל הקירבה הגאוגרפית יחסית לקליבלנד.

במהלך לימודיו בקראון הייטס, היה נוכח במספר התוועדויות והתרחשויות בחצר אדמו"ר הריי"צ בשנה האחרונה קודם הסתלקותו, ולאחר מכן היה מהראשונים שקבלו את ברכתו של הרבי ביחידות, כשנכנס לחדרו של הרבי קודם הבר מצווה, עוד לפני שהרבי קיבל את הנשיאות באופן רשמי.

בשנת תשט"ו נסע עם קבוצת תלמידים בשליחות ללמד בישיבת תומכי תמימים מונטריאול שם למד עד פסח תשט"ז.

בשנת תשכ"ב נמנה על התלמידים השלוחים לישיבת תומכי תמימים לוד, וקיבל מענות והוראות מהרבי, והיה ממונה מטעם הקבוצה לשלוח דו"ח שבועי לרבי מפעולותיהם של התלמידים השלוחים.

בשנת תשכ"ג התחתן עם רעייתו מרת שרה בתו של ר' תנחום דונין, וקבע את מגוריו בלוד, ומונה כמשפיע בישיבת תומכי תמימים המקומית.

כאשר הגיע חמיו הרב דונין בפעם הראשונה לרבי, התבטא הרבי שבזכות מסירותו זכה לחתן שכזה.

בשנת תשמ"ח עבר לשמש כמשפיע בישיבת תומכי תמימים מיאמי, שבפלורידה.

משפחתו[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

לקריאה נוספת[עריכה]

  • שלום מגידמן, העמדת כל כך הרבה תלמידים!, ראיון עם הרב אברהמס בשבועון כפר חב"ד גליון 1899 עמוד 25