ועד מימוש הוראות כ"ק אדמו"ר שליט"א

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ועד לסידור אסיפות-התוועדויות למימוש הוראות כ"ק אדמו"ר שליט"א, (מכונה גם בקיצור "ועד המימוש"), הינו וועד של מספר תמימים שלמדו ב770 בתקופת השנים תשמ"ו-תש"נ ושמו להם למטרה להביא את הוראות הרבי לידי פועל.

היסטוריה[עריכה | עריכת קוד מקור]

באור לט"ו מנחם אב תשמ"ו נערכה התוועדות של הרבי, ובסיומה הורה הרבי לערוך התוועדות חסידית, ונתן לרב דוד רסקין מים ומיני מזונות כהשתתפות בהתוועדות[1].

בשונה מהזדמנויות אחרות מעין אלו שהרבי ביקש לערוך התוועדויות, שהיו מחלקים לחסידים ממה שהרבי נתן ועורכים התוועדות קטנה רק כדי לצאת ידי חובה, לאחר שיחה זו החליטו כמה בחורים מה'קבוצה' לקחת אחריות על ביצוע בקשת הרבי על הצד הטוב ביותר, וארגנו התוועדות גדולה לכל אנ"ש, ודאגו להזמין את תושבי קראון הייטס באופן אישי, ואכן הייתה היענות רבה ונערכה התוועדות גדולה.

ר' שניאור זלמן בוימגרטן כתב לרבי דו"ח מהתוועדות זו והרבי ענה על כך: "כן יבשר טוב גם לעתיד לבוא ואזכיר על הציון שיהא גם בהוספה "ודמוסיף יוסיף" בכל הפירושים"[2]. בהמשך למענה זה כתבו כמה מאנ"ש שהחליטו לארגן ועד קבוע שיערוך התוועדויות בכל יומא דפגרא וכן שיערכו התוועדות חסידים למחרת כל התוועדות של הרבי כדי לעורר ולהביא לידי פועל את ההוראות שהורה הרבי בהתוועדות. כמו כן כתבו שלמחרת התוועדות כ' מנחם אב מתכננים לערוך התוועדות גדולה בהשתתפות הרבנים והמשפיעים. על מכתב זה ענה הרבי: "כפשוט – כל הנזכר לעיל בלי נדר ראה לקוטי תורה סוף דיבור המתחיל ראשי המטות חותם המאמר וחותם ביאורו[3].. הבפועל ממש?"[4].

בעקבות כך הקימו התמימים ועד שדאג להוריד לידי פועל את ההוראות שהרבי דיבר עליהם בהתוועדות, והוא קיבל את השם "ועד המימוש".

פעילות הוועד[עריכה | עריכת קוד מקור]

הועד קיים התוועדויות אסיפות ותעמולה למימוש הוראות הרבי בהתוועדויות והשיחות.

בכ"ז אלול תשמ"ו קיים הועד 'כינוס תורה תפילה וצדקה' לזירוז הדידן נצח של משפט הספרים ולמשיח נאו. כשהוכנסה לרבי מודעת הכינוס ענה הרבי: "תשואות חן על הבשורות טובות ואזכיר, בלי נדר, על הציון להצלחה רבה", וכן הוציא בקבוק משקה עבור הכינוס[5].

כאשר דיבר הרבי בשנת תשמ"ו על מבצע 'עשה לך רב' דאגו אנשי הועד לכרטיסי רישום מיוחדים באמצעותם דיווחו החסידים לרבי על קיום ההוראה[6], וכן בשנת תשמ"ח על 'מבצע הקהל' הנפיק הועד כרטיסי רישום מיוחדים בהם היה ניתן לצרף יהודים ולהחתים אותם על קבלת החלטה טובה.

כמו כן ועד זה יצר לוח קיר עם כיתוב מעליו: "המעשה הוא העיקר", לוח זה עדיין תלוי ב-770 ובמקומות רבים בעולם, בלוח זה תלו בכל פעם את ההוראות החדשות של הרבי מההתוועדות האחרונה.

לצורך זה, הוועד היה שולח לריכוזי חב"ד בעולם דפים עם הוראות הרבי מהתקופה האחרונה.

כיום[עריכה | עריכת קוד מקור]

מידי מועד יוצא לאור עלון תחת הכותרת "המעשה הוא העיקר" ומודפס ב-770 וכן נשלח בדואר אלקטרוני לכל רחבי תבל. בעלון זה קיצור של כל הוראות הרבי בקשר למועד זה הנמצאות בספרי השיחות של תשמ"ח ואילך. בפורים תשפ"א יצא לאור קובץ עם שיחת הרבי בנוגע ל"פורים שחל להיות בשבת".

כמו כן, קבצים אלו עולים למספר אתרים חב"דיים.

הוראות שונות לועד המימוש[עריכה | עריכת קוד מקור]

פרק זה לוקה בחסר. אנא תרמו לחב"דפדיה והשלימו אותו. יתכן שיש על כך פירוט בדף השיחה.

חברי ועד המימוש[עריכה | עריכת קוד מקור]

קישורים חיצוניים[עריכה | עריכת קוד מקור]

הערות שוליים

  1. התוועדויות תשמ"ו חלק ד' עמוד 240: "בוודאי יערכו התוועדות – "ברוב עם", ובאופן של ציבור – כדי להתדבר יחדיו כיצד להוסיף בכל הענינים האמורים. ויה"ר שכל זה יזרז עוד יותר את הגאולה האמיתית והשלימה, החל מהגאולה הפרטית של כל אחד ואחת מישראל, ועוד והוא העיקר – גאולה הכללית, במהרה בימינו ממש. [כ"ק אדמו"ר שליט"א נתן את המזונות להרב דוד שי' רסקין – עבור ההתועדות. ואחר כך חילק את הדולרים ל"טנקיסטים" שיחיו]".
  2. ליקוט מענות קודש תשמ"ו מענה רלד
  3. במאמר של אדמו"ר הזקן בלקוטי תורה מוסבר, שככל שהתוסף בחושך הגלות, כך נוספו יותר סייגים וגדרים.
  4. ליקוט מענות קודש תשמ"ו מענה רלט
  5. ליקוט מענות קודש תשמ"ו מענה רסא
  6. גיליון ליובאוויטש שבליובאוויטש.