ברוך שלום כהן (ניו הייבן)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הרב ברוך שלום כהן (יליד תרצ"ד) הוא משפיע בקהילת חב"ד בניו הייבן.

תולדות חיים[עריכה | עריכת קוד מקור]

נולד בכ"ב אב תרצ"ד לר' מיכאל יהודה אריה לייב כהן בחרקוב שברוסיה. בה' אלול תרצ"ו עלתה משפחתו לארץ ישראל והתיישבה בתל אביב.

בצעירותו למד בחיידר בני תמימים תל אביב ולאחר מכן בישיבת אחי תמימים תל אביב, שעברה בשנת תשי"א ללוד, עד לשנת תשי"ז. באותה תוקפה היה מארגן התוועדויות בישיבת "בני עקיבא" בכפר הרא"ה, ולבחורים יוצאי תימן בישיבה בלוד, וזכה לקבל על כך את מענה הרבי: "אשרי חלקו שזכה ורואה פירות בהשפעתו במשך ההתוועדויות שסידר".

בי' שבט תשי"ז נסע לרבי, ונשאר ללמוד שם בישיבת תומכי תמימים המרכזית - 770. היה מלווה את פעמים רבות את הרבי לביתו. באותה תקופה היה עוסק בהקלדת שיחותיו של הרבי והוצאתם תחת השם "תוכן עניינים בדא"ח לחזור בהבתי כנסיות". היה אחראי גם לאסיפת כספי המעמד מהבחורים והבאתם למזכירות.

בשנת תש"כ עבר להתגורר בניו הייבן והחל לשמש כשוחט. בכ"ז אלול תשכ"א נישא למרת דבורה, ביתו של ר' ישראל דריבין בנו של הרב קלונימוס קלמן דריבין. לאחר נישואיו המשיך להתגורר בניו הייבן, והחל לעבור במפעל הפלסטיק של משפחת דייטש במקום. לאחר שהחלה להתפרסם פעילות טנקי המצוות, שכר הרב כהן "טנק" משלו עמו היה מסתובב באזור ומקרב עמו יהודים רבים לתורה והמצוות.

עם התרחבות והתבססות קהילת חב"ד בניו הייבן, החל לשמש כמשפיע הקהילה.

לקריאה נוספת[עריכה | עריכת קוד מקור]