שיחת קטגוריה:מאכלים ומשקאות

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בשביל מה צריך את כל הערכים הללו? מה הם מוסיפים לחיים החסידיים של הקורא? 63.143.193.69 19:50, 8 באוגוסט 2017 (UTC)

תשתקרא אותם, תבין מה... • כתית למאורבית הבד 06:12, י"ז באב, ה'תשע"ז (9 באוג' למניינם), ימות המשיח
נראה לי שעומק כוונת האנונימי הנ"ל אחרת היא. דהנה כל ערכים שבאים לעשות מהם קטגוריה צריכה להיות בהם איזו שהיא נקודה משותפת. ובפשטות היה אפשר לומר שהנקודה המשותפת לכל הערכים היא בהיותם "ערכים" ובמיילא זכאים הם להיכנס בסוכה אחת תחת קטגוריה אחת... אולם ברור לכל משכיל על דבר לאשורו, שלקטגוריה צריך קצת יותר מזה, ועל זה יצא הקצף בקטגוריתינו דנן, דהרי על אף שכולם מדברים בענין אחד דהוא "מאכל ומשתה" בכל זאת אינם בסוג אחד כמו ה"ליטווישע שטעטלאך" שכולם גדר אחד הם, ואם יש חילוק ביניהם הרי זה רק בכמות או באיכות אך לא במהות. משא"כ בנדו"ד, שלשים ערכים כגון משקה וחלב בקטגוריה אחת הרי יש בזה ממש משום ביזוי אוכלין... דמילא "לחם, יין ושמן" דכולם שייכים לענין אחד, אך מה לבנדיקטין ביניהם??? עכ"פ, הנראה לענ"ד כתבתי. למעשה, יש להניח שכל הבעיות שלכם נובעות מכך שאין אתם אומרים לחיים. ואף אם כן, מן הסתם אומרים אתם על פראסטע ולא על ריינע... עכ"פ, לחיים!!! שף ויתיבקאנפרענץ רום 09:58, 9 באוגוסט 2017 (UTC)
הרב שף ויתיב, בטח שבנדקטין לא מוסיף בחיים החסידיים, כאשר שותים רק ריינע...
אגב, החתימה החדשה היא בעקבות ההתוועדות עם הרב הנחה? • כתית למאורבית הבד 10:18, י"ח באב, ה'תשע"ז (10 באוג' למניינם), ימות המשיח
שים לב שלא ערערתי על חשיבות הערכים, אלא על הכללתם בקטגוריה אחת. למעשה, יש להניח שכל הבעיות שלכם נובעות מכך שאין אתם אומרים לחיים. ואף אם כן, מן הסתם אומרים אתם על פראסטע ולא על ריינע... עכ"פ, לחיים!!! שף ויתיבקאנפרענץ רום 23:55, 10 באוגוסט 2017 (UTC)