קובץ כ"ח סיון - יובל שנים

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
שער הקובץ

קובץ כ"ח סיון - יובל שנים הינו קובץ היסטורי הסוקר את השתשלשלות מאורעות הצלת הרבי והרבנית לצד ליקוט שיחות שאמר הרבי בקשר למאורע זה ולהעברת מרכז חסידות חב"ד לחצי כדור התחתון. קובץ זה נמנה בין הקונטרסים שחולקו על ידי הרבי לאורך השנים.

תוכן הקובץ[עריכה]

הקובץ מכיל למעלה ממאה עמודים, ובהם סקירה היסטורית קצרה על הפעילות שנעשתה למען הצלת הרבי והרבנית, תיאור ונקודות קצרות מהתוועדות הראשונה של הרבי בארצות הברית, ראשי פרקים מתולדות הרבי, ליקוט שיחות של הרבי שנאמרו בקשר לט' אדר - בו הגיע אדמו"ר הריי"צ לארצות הברית בשנת ת"ש - ובקשר לכ"ח סיון, בעניין העבודה ב"חצי כדור התחתון" (ארצות הברית), ועוד. כמו כן קובצו לקובץ מאמרי חסידות של הרבי שיצאו לאור בקשר לכ"ח סיון.

בשעות הבוקר של יום שני, כ"ח סיוון תנש"א, נודע כי לאחר תפילת ערבית יחלק הרבי את הקובץ.

לאחר מנחה וגם לאחר ערבית של אותו יום דיבר הרבי שיחה מענינא דיומא, ובסיום השיחה החל הרבי לחלק את הקובץ. הקובץ בכריכה אדומה, בתוך מעטפה מפלסטיק מיוחדת, אליה צורף גם דולר לצדקה.

החלוקה נמשכה כשלוש שעות, כשבסיום נטל הרבי קובץ אחד ושם אותו מתחת לסידורו. כעבור כמה דקות לקח קובץ נוסף והניחו מתחת לקובץ הראשון.

הרבי מחלק את הקונטרס

לקראת כ"ח סיון תשפ"א - שמונים שנה משנת תש"א הודפס הקובץ על ידי 'הוצאת ספרים קה"ת' בהוצאה חדשה ובכמות מוגבלת, ובסופו נוספה השיחה שאמר הרבי ביום חלוקת הקובץ בשנת תנש"א.

ראו גם[עריכה]

לקריאה נוספת[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]