ברוך שלמה אליהו קונין

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
(הופנה מהדף שלמה קונין)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב שלמה קונין

הרב ברוך שלמה אליהו קונין (יליד שנת ת"ש) הוא שליח ראשי של הרבי למדינת קליפורניה.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בי"ד באלול ת"ש בברונקס שבניו יורק לאביו ר' דוד קונין (ברונקס) ולאמו מרת רחל, כנכדו של החסיד ר' מנחם מענדל קונין. סבו מצד אימו הוא חסיד חב"ד ר' מרדכי ווילסקער מפילאדעלפיע. השדכן של הוריו הי'ה החסיד ר' מרדכי חפץ הי"ד. בילדותו, עת למד בבית הספר הממלכתי, שלח אליו הרבי את הרב שלום מענדל סימפסון ללמוד איתו ועם אחיו הגדול ממנו בשנה ר' פנחס ע"ה כל יום בברונקס.

מגיל 12 עבר ללמוד בישיבת חב"ד.

בשנת תשכ"ה נשלח לקליפורניה על ידי הרבי על מנת לכבוש את כל קליפורני'ה, הדבר הראשון שעשו הוא ואשתו מרים אדל הם נסעו ועברו ברכב את כל קליפורניה מצפון עד קצה הדרום ופתח את מרכז חב"ד בלוס אנג'לס - הראשון בעולם כשהוא גם מוסר לרבי את המפתח, והרבי קובע שזה יהא דפוס לכל העולם. כיום מונה האימפריה שבראשותו למעלה ממאתיים בתי חב"ד, והוא משלוחי הרבי הידועים בעולם. מידי שנה הוא מקיים משדר מיוחד בשם 'טלטון' - משדר מוזיקלי יהודי - בו הוא חוזר שיחות, גדולי הזמרים מופיעים וכסף רב נאסף שם לטובת בתי חב"ד.

בתשרי תשל"ח זכה להגיע לרבי ואחרי שהרבי קיבל את ההתקף לב אז הוא זכה להיות חלק מהמנין שהיה בחדר של הרבי.

היה מגדולי הפעילים בועד ע"א מוסדות והקים את רוב המוסדות מתוך הע"א[דרושה הבהרה].

באירוע ה'טלטון'

זכה להתאים מספר ניגונים על פרקי אדמו"ר שליט"א. חבר באגודת חסידי חב"ד בארצות הברית, ואגודת חסידי חב"ד בחבר העמים. עקב פעילותו הרבה להחזרת אוסף כתבי אדמו"ר הרש"ב[1], מונה על ידי הרבי לסגן יו"ר וחבר באגודת חסידי חב"ד בחבר העמים.

הרבי התבטא עליו פעם שהוא היחידי שהבין באמת ויישם את הוראת הרבי המהר"ש לכתחילה אריבער.

מתוועד ב770 באופן קבוע בכל מוצ"ש מברכים. נוהג להכין ניגון כל שנה לקראת י"א ניסן על הקאפיטל של הרבי (כאשר אינו מלחין ניגון חדש אלא לוקח ניגון קיים ועליו מלביש את המילים).

בחמש עשרה שנים האחרונות משתתף באחזקה הממונית של 770, הוא מממן את חשבונות המים והחשמל ודואג לשפץ את בית חיינו.

משפחתו[עריכה]

לקריאה נוספת[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים