שיחת פורטל:ספרות חב"ד

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

חיים נהר, זוכר את שיחתנו בצפת?--אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 15:52, 1 אוקטובר 2009 (IST)

זוכר גם זוכר! הנה, ביקשת - קיבלת! בהצלחה. --חיים נהר (שיחה) 17:35, 1 אוקטובר 2009 (IST)

שיחזורים[עריכה]

שיחזרתי את שיחזורך. השינויים שלי הם: הורדת ערך שכתבתי ושגיאת כתיב קטנה. חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...

הצדק איתך. רק למען דירבון המיזם והוקרת התורמים העירניים חשבתי שעדיף להשאיר את הערך ורק להוסיף עליו סימון, כפי שתיכף תראה בפורטל. --חיים נהר (שיחה) 00:38, 8 אוקטובר 2009 (IST)

מקווה שזה מוצא חן בעיניך. --חיים נהר (שיחה) 00:41, 8 אוקטובר 2009 (IST)

מאד מוצא חן. :). יישר כוחך. חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...

הצעה: לאפשר להוריד את כל הערכים של חב"דפדיה למחשב או סמארטפון[עריכה]

בכדי להשתמש בם גם ללא חיבור לאינטרנט.

וגם לזכות יהודים רבים שלא משתמשים באינטרנט.

האם זה אפשרי מבחינה טכנית? --85.250.146.32 23:03, 9 בדצמבר 2014 (UTC)

זה אפשרי מבחינה טכנית. חיפשתי ומצאתי שיש תוכנה חינמית באינטרנט שמורידה את כל מה שיש בוויקיפידיה לדיסק. צריכים לדבר עם אנדים הטכניים שעושים את התחזוקה.

מיזם עתידי - ספרות חב"ד[עריכה]

אני חושב שפשוט צריך להתלבש על הערכים החסרים. כל אחד לוקח כמה וכו', תוך לא הרבה זמן זה ייגמר. לפי דעתי זה יותר מועיל מאשר מיזם 4000 ערכים.--שניאור 14:52, 12 במרץ 2010 (UTC)

מסכים ביותר. לדעתי, אחרי המיזם הנוכחי, אכן כדאי "להתלבש" על קטגוריות ולהרחיב אותם. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 15:09, 12 במרץ 2010 (UTC)
מצטרף. Mashiach.jpg --בהצלחה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!
אז אולי שזה יהיה תכנית אחרי פסח.

כל שבועיים יהיה מיזם נרחבה לקטגוריה אחרת. יש לנו הסכמה מליאה של כל המשתמשים כמעט. ניתן להשאיר זאת כמסקנת הדיון.

(אבל איני מתחייב שאם אמצא רעיונות לערכים נוספים שלא אפתח אותם) --ראשית ואחרית שלום - סוכת (שיחת) שלום 14:14, 14 במרץ 2010 (UTC)

הרעיון רלוונטי רק לגבי קטגוריה ספרות חב"ד, בהיות שספר לכל הדעות זכאי לערך. יחד עם זאת כל הקטגוריות זקוקים נואשות לשיפור רמת ואיכות הכתיבה והתוכן והייתי ממליץ מאוד על מתקפת שיפור איכות הערכים. המצב ממש לא טוב. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 18:23, 14 במרץ 2010 (UTC)

הצעה לדיון: הקמת ויקיסורס לכל ספרות חב"ד[עריכה]

בזה יוכלו להשתתף הרבה יותר מתנדבים. כי לא צריך מומחיות יתר לקלד ולערוך טקסט בדיוק מילה במילה כנתינתו בהר סיני. אבל יהיה בזה יתרון שכל מראה מקום וכל עיין יהיה לו קישור.

"כי ברבים היו עמדי" - על ידי השתתפות רבים אפשר לגמור את זה מהר מאוד, שכל הספרות החב"דית תהיה בפורמט דיגיטלי.

בהקשר לזה היה גם כדאי מאוד שאפשר יהיה להוריד את כל התוכן למחשב או סמארטפון שיהיה זמין גם בלי חיבור לאינטרנט.

אחרי שהכול יהיה בפורמט דיגיטלי לעבור לשלב הבא: לסדר את הכול:

1. לפי סדר הא"ב.

2. לפי סדר הפסוקים ומאמרי רז"ל.

וגם שהכול יהיה זמין להורדה לזיכוי הרבים.

בנקל לתאר לעצמינו את גודל הנחת רוח שהרבי נשיא דורנו יקבל מזה וגם כל נשיאי חבד. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת.

רעיון יפה, הבעיה היא שזכויות היוצרים של הספרים שייכים לקה"ת, ולא נראה לי שהם יאשרו את זה. --שיעשיחה י"ח בכסלו ה'תשע"ה 10:14, 10 בדצמבר 2014 (UTC)

ובמיוחד השנה שהיא שנת הקהל, להקהיל את כל הספרים יחד וגם על ידי מיזם שבו ישתתפו רבים.

ובאשר לזכויות יוצרים,

1. אפשר לקלד מחדש. ובמיוחד שוויקי דיגיטלי עם לינקים זה שונה מהותי מאשר מה שהודפס.

2. אחרי הפסק דין שכל ספרי חב"ד שייכים לכלל החסידים, זה יהיה הרבה יותר קל. אבל חייבים בדרכי נועם ובדרכי שלום. ואם רוצים באמת, זה אפשרי. הנה בהיברובוקס יש את כל הספרים בצורת דף, הכול בהסכמה מלאה.

3. אפשר לשלם משהו לכל הטובעים ולהגיע לפשרה. לצורך זה לעשות התרמה. אני חושב שיימצאו תורמים לדבר כה נעלה, גם בלי נדר אני הקטן.

4. כאשר הרבי פעם דיבר על הדפסה של התניא, הוא הביא מה שאדמור הזקן הביא בהקדמה לתניא על 5 שנים מיום הדפוס ואמר שמדפיסים את התניא כל הזמן ולא עברו 5 שנים. יוצא מזה שאם יש ספר ש5 שנים לא הדפיסו אותו, וכבר לא נמצא יותר למכירה, אין עליו שום זכויות יוצרים. ספרי אור התורה לא הדפיסו אותם כבר יותר מ5 שנים. וגם ספר הליקוטים להצמח צדק, ועוד הרבה ספרים. אם כן, הרשות נתונה.. Toramedia770 אור ליג חשון.

ספרות חב"ד[עריכה]

נכון שצריכים להתלבש על הערכים החסרים. אני רוצה אבל להוסיף כי יש הרבה ערכים שיכולים לכתוב בשני'.

כמעט על כל ספר חדש היוצא לאור בשנים האחרונות מדווחים עליה באחד אתרי החדשות של חב"ד (יהי' זה מי שזה יהי'). ובדרך כלל בידיעה כותבים על מה הספר, מי העורך, תמונות הספר, ובעצם מה לא! וחבל שבמקום לקחת משם, כותבים ערך חדש של שתי שורות בלבד שיש בקושי קצת אינפורמצי'.

לדוגמה:

הם הצילחו לכתוב על הספר יותר מכמה שורות, אבל כאן בחב"דפדיה ישראל נח הגדול (ספר) לא הצליחו לכתוב יותר מארבע שורות!

חברה זה יכול לקחת שני' רק צריכים לחפש!--שמואל מונקס 09:16, 14 במרץ 2010 (UTC)

אבל, עם הרבה זהירות, יש הבדל בין כתבה לערך, שימו לב! ישנם ערכים שלא ראויים להקרא בשם הזה!--אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 14:32, 14 במרץ 2010 (UTC)
לדעתי לא כ"כ חשוב לכתוב ערכים על ספרים - ודאי שלא על כל ספר שיוצא לשוק, עדיף להשקיע את האנרגיה בערכים משמעותיים יותר, היסטוריה חב"דית, מונחים חסידיים, אישים וכו'.
חשוב יותר מהנ"ל, זה סגנון הכתיבה, כפי שכתב ר' שמואל לעיל, לא תמיד אפשר להעתיק מהכתבה. --שיעשיחה י"ח בכסלו ה'תשע"ה 10:16, 10 בדצמבר 2014 (UTC)

חסר פה ספרי חסידים הראשונים[עריכה]

כמו ר' אייזיק הומלר ו' הלל מפריטש.

וכמובן גם ספרי לקוטי לוי יצחק.

זה אמור להיות לפני הספרים של ימינו.

פסקי דינים[עריכה]

נאמר שיש פסקי דינים של אדמו"ר האמצעי ואדמו"ר המהר"ש. האם מדובר בפליטת הקולמוס, והכוונה הייתה 'אדמו"ר האמצעי ואדמו"ר הצ"צ'?

מה הסיפור?[עריכה]

בשביל מה יש את הריבוע של סיפרי זיגלבוים, זה מיותר לחלוטין במיוחד שכל הספרים שם הפניה לאותו ערך! כיפת יחי ~ בסוד שיח ~ 22:30, כ"ט בסיוון, ה'תש"ף (21 ביוני למניינם), ימות המשיח

אתה מוזמן להחליף את זה בספרים אחרים ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 23:52 • כ"ט בסיוון ה'תש"ף
אני בכלל רוצה שיהיה שם ריבוע של סופר אחר, עם כל הכבןד לזיגלבוים יש בחב"ד סופרים הרבה יותר רציניים ממנו. הבעיה היא שאין לי מושג איך עושים את זה.. כיפת יחי ~ בסוד שיח ~ 00:59, ל' בסיוון, ה'תש"ף (22 ביוני למניינם), ימות המשיח
זה לא מסובך אבל אתה יכול לרשום כאן את הסופר והספרים אותם תרצה להכניס ואני יכניס ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 01:02 • ל' בסיוון ה'תש"ף
נראה לי בנתיים תכניס את הרב אסף פרומר ואת הספרים שלו - משיח תמונות ורגעים, מאמר מבואר, הטרקטוריסט של הרבי, קהל גדול, החמה וברכתה נביא מקרבך, זה רק לבנתיים היות ויש סופרים יותר חשובים ממנו אבל בנתיים אין על הספרים שלהם ערכים.. יש"כ!!! כיפת יחי ~ בסוד שיח ~ 01:19, ל' בסיוון, ה'תש"ף (22 ביוני למניינם), ימות המשיח
Yes check.jpg בוצעחלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 01:25 • ל' בסיוון ה'תש"ף
אם תשים לב הספר הטרקטוריסט של הרבי הוא הפניה לערך של הרב ראובן דונין ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 01:36 • ל' בסיוון ה'תש"ף