סמל חבדפדיה.png

הידעת? אנשי חינוך, עיתונאים וסופרים נעזרים במידע שבחב"דפדיה ומעבירים אותו לרבבות
לחצו כאן לתרומה ועזרו לנו להפיץ את מעיינות החסידות בצורה הטובה ביותר

יוסף קרליבך

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
(הופנה מהדף יוסף צבי קרליבך)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב קרליבך נואם בכינוס השלוחים העולמי תשע"ט

הרב יוסף צבי קרליבך הוא שליח הרבי בניו ג'רזי, מנכ"ל מוסדות חב"ד המקומיים, הרב הצבאי של המשטרה המקומית, מנהיג רוחני של קהילת 'בני ישראל', רב מרכז הסטודנטים היהודים של בית חב"ד.

תולדות חיים[עריכה]

למד בישיבת תומכי תמימים מונטריאול בקנדה והוסמך לרבנות בישיבת תומכי תמימים מוריסטון שבניו ג'רזי.

בשנת תשל"ה נמנה על קבוצת התלמידים השלוחים לישיבת תורת אמת בירושלים ופעל בה במשך שנתיים, כשבנוסף לפעילות בתוך הישיבה הקים עם חבריו לקבוצה מספר פרוייקטים חינוכיים בהם קייטנות קיץ ופעילות עם הסטודנטים באוניברסיטה העברית בעיר.

בשנת תשל"ח הוסמך לרבנות בישיבת תומכי תמימים המרכזית.

מיד לאחר נישואיו עם רעייתו מרת רבקה בליזינסקי בשנת תשל"ט, החל לפעול בשליחות הרבי להפצת יהדות באוניברסיטת ראטגרס שבניו ג'רזי ובהמשך התפתחה פעילותו והוא הביא תחתיו שלוחים נוספים שיפעלו בעיר.

כיום משמש הרב קרליבך כשליח בניו ג'רזי, ותחתיו פועלים עשרה בתי חב"ד, וכן הוא משמש כרב הצבאי של משטרת ניו ג'רזי, והמרכז רפואי סנט פיטרס מומנט.

בית חב"ד שבהנהלתו הוא המרכז החב"די הגדול ביותר בארצות הברית[1], שהוקם בעלות של עשרות מליונים דולרים בדוגמת 770.

נמנה על יוזמי באנקעט כינוס השלוחים העולמי, ומשמש כמנחה הבאנקעט מדי שנה. נמנה על ראשי המפרסמים את בשורת הגאולה ואת אמונת החסידים ברבי כמלך המשיח.

הרב קרליבך זוכה להכרה והערכה רבה במדינה, נחשב לידידם האישי של הדרגים הבכירים בשלטון המדינה, והוזמן מספר פעמים לפתוח את מושב הסנאט[2].

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים